AJAX TE STERK VOOR DINAM1 24 TERUGBLIK Ajax heeft de cruciale derde groepswedstrijd in de Champions League met 0-2 gewonnen van Dinamo Zagreb. In een enerverende wed strijd, waarin beide teams vol voor de winst gingen, liet Ajax prima staaltjes voetbal zien. Derk Boerrigter en Christian Eriksen waren trefzeker in het Maksimir Stadion in Zagreb. De Amsterdamse formatie oogde in de beginfase al sterk en speelde vol vertrouwen. Ook Dinamo kwam krachtig uit de startblokken. Het eerste gevaar van Dinamo kwam al na vijf minuten spelen, toen Fatos Beqiraj Kenneth Vermeer onder vuur nam. De aanvaller kwam op vanaf links en met een hard schot verraste hij bijna de Ajacied. Vermeer redde goed. Kort daarna liep Beqiraj in zijn eentje op Vermeer af Zijn actie mislukte; Vermeer kon gemakkelijk de bal ver overen. Een antwoord van het elftal van trainer Frank de Boer liet niet lang op zich wachten. Toby Alder- weireld sprintte mee naar voren om daarna een fraaie voorzette leveren voor het doel van Dinamo. Ivan Ke- lava werkte zijn schot weg. Na tien minuten was er opnieuw een royale kans voor de gasten. Jan Vertonghen zag zijn snoeiharde schot uit een vrije trap nét gekeerd door Kelava. Uit de rebound kopte de vrij staande Siem de Jong naast. Na de gemiste kans kreeg De Jong een herkansing om Ajax op voorsprong te brengen. De spits kopte, op aangeven van Theo Janssen, opnieuw naast het doel. Dat Dinamo en Ajax beide voor de winst gingen, bleek wel uit de vele kansen voor de beide ploegen. Met snel le omschakelingen, sterke aanvallen en scherpe schoten op doel was de enerverende wedstrijd een lust voor het oog. Dinamo was onder meer dreigend met een slalom en een harde uithaal van Ante Rukavina en een schot van Sammir, dat in de handen van Vermeer eindigde. Ook Ajax bleef de bal veroveren, opkomen en kansen creëren. Zo had onder meer Miralem Sulejmani via een afstandsschot een prima scoringskans. Kort daarna start te Gregory van der Wiel een fraaie aanval. De rechts back zette goed voor op Christian Eriksen, die op zijn beurt Derk Boerrigter goed bediende. De linksbuiten schoot na de fraaie actie hoog over. EERSTE EUROPESE DOELPUNT Ajax begon sterk aan de tweede helft. Met nog geen drie minuten gespeeld startte Sulejmani een slalom vanaf de eigen helft, waarna de voorzet op Boerrigter

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24