Tred Grim zei laatst tegen me: 'Toen je hier voor het eerst binnen kwam wandelen, was je net een bezemsteel. Nu ben je een echte kerel geworden." Dat vond ik wel aardig verwoord' 16 INTERVIEW eens bij het eerste meetrainen, maar moest me sowieso bij het tweede melden.' Toen Ajax liet doorschemeren interesse te hebben in zijn diensten, hoefde Boerrigter niet lang na te denken. Een geanimeerd gesprek met toenmalig hoofdtrainer Danny Blind en hoofd opleidingen John van den Brom nam de laatste twijfels weg. Zoals veel nieuwkomers moest Boerrigter wennen, aan het niveau van voetballen vooral. En als gezegd: er ging ook de nodige tijd overheen voor hij kon gedijen in het voor Ajax typerende klimaat, waarin voetballers niet al leen technisch en tactisch geschoold worden, maar ook mentaal gehard, Wie wil slagen, moet daar keihard voor werken en leergierig zijn. Voor excuses is geen plaats. En met excuses komt Boerrigter dus ook niet, wanneer hij probeert te verwoonden waarom hij de stap naar het eerste hem vervolgens transfervrij in. Een grote profcarrière leek op dat moment verder weg dan ooit. 'Op dat niveau ga je automatisch anders naar voetbal kijken,' zegt Boer rigter. 'Daarvoor was ik altijd gefixeerd geweest op het halen van de top, daarvoor moest alles wijken. Maar bij clubs als Haarlem en Zwolle voetbal je toch vooral ook voor je plezier, want je zult er niet rijk van worden. Dan komen er ook afwegingen om de hoek kijken. Wil ik dit tot mijn 35ste doen en dan pas een maatschappelijke carrière gaan opbouwen? Wil ik nu al gaan studeren en was dit het dan? Dat zijn vragen die toen wel door mijn hoofd zijn gegaan.' En zie hem nu, terug bij Ajax, de vaste linksbuiten van het eerste elftal. Dat had hij zelf toch ook niet meer voor mogelijk gehouden? Met een zuinig lachje: 'Ik heb best een beetje zelfvertrouwen en heb altijd van mezelf elftal destijds nog niet kon maken, 'Mijn prestaties waren niet goed genoeg en wie niet goed genoeg presteert, haalt het eerste niet. Als ik nu terugkijk, moet ik concluderen dat ik ertoen fysiek en mentaal nog niet klaar voor was, Ik zag laatst nog een foto van mezelf uit die tijd: echt een tenger ventje, een jongetje. Fred Grim zei laatst tegen me: "Toen je hiervoor het eerst binnen kwam wandelen, was je net een bezemsteel. Nu ben je een echte kerel geworden." Dat vond ik wel aardig verwoord.' MAATSCHAPPELIJKE CARRIÈRE De bezemsteel van weleer kreeg ruim vijfenhalf jaar geleden te horen dat er bij Ajax geen toekomst voor hem was, niet op korte termijn nochtans. De laatste zes maanden van zijn contract sleet Boerrigter derhalve bij Haarlem, de inmiddels ter ziele gegane samenwerkings partner van Ajax in de Jupiler League. FC Zwolle lijfde geweten dat ik aardig kan voetballen.' Maar Boerrigter zegt ook eerlijk: voor hetzelfde geld had hij nu bij VW-Venlo, ADO Den Haag of een andere club van dat kaliber onder contract gestaan. 'Na mijn eerste seizoen bij RKC was er namelijk behoorlijk wat interesse. Dat was ook niet zo vreemd. Als debutant in de Eredivisie had ik zeven treffers gemaakt, voor een ploeg die kansloos degradeerde en in een heel seizoen slechts vijf wedstrijden won.' Tot een transfer kwam het toen nog niet, 'omdat iemand van RKC een prijskaartje van een miljoen euro om mijn nek hingDat werkte afschrikwekkend en alle belangstellenden haakten af zodat Boerrigter vorig seizoen in de Jupiler League te bewonderen was. Daar imponeerde hij met achttien goals en een berg assists dusdanig dat er dit keer heel wat grotere clubs op de stoep stonden in Waalwijk, tot Ajax aan toe. 'Achteraf ben ik er dus niet zo rouwig om dat ik na dat eerste jaar nog bij RKC ben gebleven.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 16