Derk Boerrigter 14 INTERVIEW Toen hij bijna zes jaar geleden door Ajax bij Haarlem werd gestald, leken er weinig mensen meer te geloven in een mooie carrière voor Derk Boerrigter. Via een ongewone omweg door de kelder van het betaalde voetbal belandde de Tukker afgelopen zomer alsnog op zijn gedroomde plekje: de linkerflank in Ajax 1. 'Van voetballen in de Jupiler League ga je niet rijk worden. Wil ik dit tot mijn 35ste doen en dan pas een maatschap pelijke carrière gaan opbouwen? Of zal ik nu al gaan studeren en was dit het dan? Dat zijn vragen die toen wel door mijn hoofd zijn gegaan.' VAN BEZEMSTEEL TOT ECHTE KEREL Veel is er niet veranderd, constateerde Derk Boerrigter toen hij afgelopen zomer na vijfenhalf jaar terugkeerde bij Ajax. Op sportpark de Toekomst zag hij vooral heel veel bekende gezichten, 'Zelf ben ik waarschijnlijk nog het meeste veranderd, in heel veel opzichten. Ik ben vooral sterker geworden tussen mijn oren, maar dat komt niet zozeer door die periode in de Eerste divisie. Mentaal ben ik juist sterker geworden dankzij mijn eerste periode bij Ajax. Daar heb ik in de tijd daarna van kunnen profiteren. Toen ik hier destijds kwam, maakte ik kennis met een heel andere wereld. De mentaliteit is hier veel harder mensen zijn veel directer dan waar ik vandaan kom. Daar had ik in het begin heel veel moeite mee, maar ik leerde er steeds beter mee omgaan. Ik wil niet zeggen dat ik zelf ook zo werd, maar het zat er wel dicht tegenaan.' Boerrigter was het bedaarde, het gemoedelijke van Twente gewend. Hij groeide met zijn twee broers op in Oldenzaal, pal tegen de grens met Duitsland, waar hij begon met voetballen bij de lokale amateurclub Quick'20. Op IB-ja rige leeftijd volgde de overstap naar de jeugdacademie van FC Twente.'Ik heb een fijne jeugd gehad. Voor het voetballen bij Twente heb ik wel veel moeten opofferen. Toen ik nog op de basisschool zat, gingen we nog elke vakantie met het hele gezin eropuit. In de wintermaanden stonden we altijd op de lange latten. Maar daarna moest iedereen zich aanpassen aan het voetbal. De hele familie moest naar mijn ritme gaan leven.' Zijn jongere broertje voetbalt ook, in Duitsland, waar de ouders van Boerrigter inmiddels zijn neergestreken. 'Ze konden een jaar of tien geleden vlak over de grens een mooie kavel krijgen waar ze hun eigen droomhuis mochten bouwen.' MENTAAL GEHARD Zijn eigen toekomst leek in Amsterdam te liggen. De verrichtingen van het Twentse aanvalstalent trokken de aandacht van Ajax en op zijn achttiende besloot Boer rigter het avontuur aan te gaan; een move die destijds met het nodige rumoer gepaard ging. 'Bij FC Twente waren ze er niet blij mee,' blikt hij terug. 'Voor mij was het simpel. Ik had daar al die jaren voor spek en bonen keihard gewerkt om door te breken. Toen ik naar de senioren zou gaan, kon er dan eindelijk een contractje af. Dat stelde ook nog niet al te veel voor ik mocht niet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14