AJAX BETER MET 10 DAN 24 TERUGBLIK m rm De I -O-nederlaag bij FC Groningen leverde Ajax duur puntenverlies op in de strijd om titelpro- longatie in de Eredivisie. In de Euroborg gingen uiteindelijk tien Ajacieden ten onder. 'Ik vond ons met tien man beter dan met elf man,' analyseerde Frank de Boer de fase na de rode kaart voor Gregory van der Wiel. 'Dat is iets om over na te denken.' 'Ik verwacht een open voetbalgevecht,' voorspelde FC Groningen-trainer Pieter Huistra vooraf. Zijn woorden werden werkelijkheid. In zijn ploeg speelden Lorenzo Burnet en johan Kappelhof, die na het vorige seizoen (jong) Ajax verruilden voor de Groningse FC. De ver dedigers bemachtigden al snel een basisplek. Vooral linksback Burnet is dit seizoen bijna wekelijks uitblinker bij zijn nieuwe club. Ook oog in oog met zijn directe tegenstander Miralem Sulejmani liet Burnet zich gelden. De Amsterdammer trok regelmatig mee ten aanval en dwong zijn tegenstander daarmee tot terug verdedigen. Sulejmani maakte meer meters in verdedigend dan in aanvallend opzicht. Over twee helften gezien dwongen de Ajacieden te weinig af Met een schotje voorlangs van Sulejmani en een afstandsschot van Jan Vertonghen waren de échte Ajax-kansen voor rust wel benoemd. Ajax moest toezien hoe Leandro Bacuna op slag van rust verzuimde om de thuisploeg op voorsprong te zetten. De kopbal verdween over het doel van Kenneth Vermeer. Ajax zou na rust een tempootje hoger moeten schakelen, maar ook gretiger moeten zijn om de Groningers te verslaan. Naast Burnet maakte ook de beweeglijke Dusan Tadic het de Amster dammers voortdurend lastig. Vat krijgen op de rasvoet ballers bleek te vaak een te lastige opgave. TEGENVALLERS Een tegenvaller voor trainer Frank de Boer was het vroege uitvallen van Kolbeinn Sigthórsson. De IJslander klapte door zijn rechterenkel en hield het in de Euro borg nog geen twintig minuten vol. Dmitry Bulykin was zijn vervanger in de punt van de Ajax-aanval. De Rus leek de resterende (ruim) zeventig minuten vol te gaan maken en daarmee een échte kans te krijgen om zich in the picture te spelen van zijn trainer. De speeltijd voor Bulykin bleef beperkt, na een nieuwe tegenvaller voor de Amsterdammers. Gregory van der Wiel, en met hem Ajax, betaalde een forse rekening nadat de back met hands een doelpoging had proberen te voorkomen. Scheidsrechter Richard Liesveld hield de Ajacied een tweede gele kaart voor en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24