Ajax DE TEGENSTANDER Een stropdas met het nummer '11 erop zal Ajax niet snel meer bij het clubkostuum aantrekken. De laatste keer dat de Amsterdammers dat deden, leek er een vloek op de landstitel te rusten. Afgelopen seizoen werd de club voor het eerst sinds 2004 weer kampioen van Nederland. De club uit onze hoofdstad staat garant voor veel ophef en vertier als het gaat om de samenstel ling van de clubleiding, besturen, ledenraden en de vereniging. In de afgelopen maanden is een ware revolutie op gang gebracht waarbij het hele bestuur- model van de club op de kop is komen te staan. Johan Cruijff lijkt op de achtergrond als architect aanwezig om zijn club te hervormen, zoals hij dat in de jaren '90 in Barcelona ook deed. MULTINATIONAL Datzelfde kunstje van twintig jaar geleden kon in de ArenA echter niet één op één worden toegepast. De tijden zijn veranderd. Clubs zijn ondernemingen geworden, een club als Ajax is zelfs multinational en een beursgenoteerd bedrijf en dan volstaat het niet op alle plekken binnen de club oud-spelers te poste ren. Om sportief succesvol te zijn, zal niet alleen de jeugdafdeling toonaangevend moeten zijn. Opgericht 18 maart 1900 Landskampioen 30 keer Bekerwinnaar 18 keer JC Schaal 7 keer Europa Cup's 4x EC 1,1x EC II, 1x UEFA Cup, 3x Supercup, 2x Wereldbeker Stadion Amsterdam ArenA Capaciteit 51.342 plaatsen Trainer/coach Frank de Boer Hoofdsponsor Aegon Internetsite www.ajax.nl Het dertigste landskampioenschap kon voor Ajax dan ook niet op een gelukkiger moment komen dan afgelopen jaar. Een half seizoen met Frank de Boer aan het roer leverde 41 punten op en die bleken genoeg om FC Twente van de troon te stoten. Dat Ajax er niet in slaagde eind juli ook de Johan Cruijff Schaal te bemachtigen, was op dat moment even bijzaak. OVERWINTEREN Dit seizoen morste Ajax al zes punten en de strijd om de landstitel belooft ongemeen spannend te worden. AZ, PSV en FC Twente zijn de naaste con currenten. In de Champions League heeft Ajax inmiddels gelijkgespeeld tegen Lyon en verloren van Real Madrid. Voor Europees overwinteren in de Euro pa League volstaan normaal gesproken twee zeges op Dinamo Zagreb in de komende duels. In het bekertoernooi treft Ajax in de derde ronde Roda JC in Kerkrade.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 8