Huist 'Ik verwacht een open voetbalgevecht' DE WARMING UP In de afgelopen thuiswedstrijd tegen Excelsior wist FC Groningen de drie punten in Euroborg te houden. Na een spectacu laire bekerontmoeting in Alkmaar won de FC vorig week in Doetinchem voor het eerst in bijna vijf maanden weer een uitdu- el. De achtste plek op de ranglijst is het voorlopige resultaat. "We willen er van middag graag een vervolg aan geven," aldus trainer Pieter Huistra. n de vorige thuiswedstrijd tegen Excelsior boekte Groningen een 2-0 overwinning. De FC verzuimde de score verder op te voeren, maar had te maken met lastige omstandigheden. "Ik was zeker tevreden over het resultaat. Het regende in de eerste helft keihard en dat maakte het veld lastig bespeelbaar. Uiteindelijk hebben we drie punten en vertrouwen gepakt in die wedstrijd." VERRASSING Hoewel FC Groningen met name in de eerste helft bij AZ de onderliggende partij was, had een verrassing er bijna in gezeten in de beker. "Met een beetje meer geluk hadden we de volgende ronde kunnen bereiken. We zijn heel lang in de wedstrijd gebleven en waren dicht bij de volgende bekerronde, maar het mocht niet zo zijn." In Doetinchem dreigde een doemscenario. Opnieuw was Groningen de betere partij, maar een 0-1 tus senstand werd door de Doetinchemmers tegen de verhouding in omgebogen tot 2-1"We hadden con trole over de wedstrijd, maar gaven de tegendoel punten ongelukkig en te makkelijk weg. Het einde was een spektakelstuk en we hebben dik verdiend de punten gepakt. Op de laatste drie duels kijk ik met een redelijk tevreden gevoel terug. De ploeg heeft ruggengraat getoond." Diezelfde ruggengraat heeft Groningen ook vanmid dag in een uitverkocht Euroborg hard nodig als het gaat om de strijd tegen de regerend landskampioen Ajax. "Zij beschikken over een goed, jong en enthou siast team. Maar wij willen uiteraard voor onszelf een kans creëren om ook in de duels met topploe- gen voor een resultaat te gaan. Het is een tegen stander die we goed kennen." AANPAKKEN "Dus zullen we ons eigen spel moeten spelen. We willen deze wedstrijd aanpakken en keihard werken voor een goed resultaat. Ook het spelen van dit soort wedstrijden willen we onder de knie krijgen. Ajax is aan zijn stand verplicht voor de overwinning te gaan en wij willen dat in eigen huis ook. Dus ik verwacht een open voetbalgevecht."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 4