Hoogerman, Piet Ouderland, Benny Muller, Sjaak Swart en de broers Henk en Cees Groot naar Noordwijk. Daarna hebben we in Noordwijk bijna alle grote Ajacieden mogen begroeten die ooit voor de huidige landskampioen hebben gespeeld. Was dat niet in het fraaie rood en wit dan was het wel in ons aller Oranje. Jarenlang was de nationale selectie immers kind aan huis aan de Duinwetering Memorabel zijn zeker de duels die Noordwijk en Ajax beginjaren zeventig uitvochten aan Duinwetering. Op een afgeladen sportpark won Ajax in 1972 in de slotfase nipt. De 2-1 overwinning voelde die avond tegen de amateurs eigenlijk aan als een nederlaag voor de ploeg van Rinus Michels. Johan Cruijff en Piet Keizer werden die avond halverwege zelfs van de tribune geplukt om Noordwijk alsnog op de knieën te krijgen Die wedstrijd leidde er overigens toe dat de ploeg van John Eelman enkele maanden later tijdens de winterstop in De Meer als sparringpartner werd uitgenodigd. En wie herinnert zich het jubileumduel van driejaar geleden niet. De 2-5, met twee roodwitte doelpunten van Jeroen Ketting, leverde het talrijke publiek toen een fantastische middag op. Nee, echt weggespeeld werd Noordwijk nooit door onze gasten. Hopelijk waart diezelfde geest ook vanavond rond in de hoofden van onze spelers. Voor een stunt zorgen lijkt bijna onmogelijk, maar om op meer dan uitstekende wijze weerwerk te bieden aan een club die wereldfaam geniet, ligt in onze clubhistorie opgesloten. 4

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 6