13 bij ons ging je pas liggen als je echt niet meer verder kon. Ik kan me nog herinneren dat Barry Hulshof, die nou niet echt een loper was, me die avond vroeg of het misschien iets minder kon. Had ik hem de hele tijd van de ene naar de andere kant van het veld gesleurd. 'Dit is maar een oefenpotje, jij blijft maar lopen, zegt 'ie 'tegen het einde tegen me. 'Tot hier en niet verder', kreeg ik te verstaan Ouwe Dirk 'Nou, ik kon op dat moment ook niet echt veel meer. Dus dat kwam goed uit. Maar het geeft wel een beeld van hoe het toen ging. Nog veel mooier was het na afloop. Met teamgenoot Jan Vieveen als wegvoorbereider, door ons Ouwe Dirk genoemd naar de figuur uit de strip Appie Happie, gingen we na afloop met ons elftal en driekwart van de Ajax-selectie richting De Grent. Dat gebeurde niet alleen die avond, maar ook daarna is dat nog regelmatig gebeurd. Geweldige avonden waren dat. Met Johan Neeskens voorop, gevolgd door Horst Blankenburg, de broers Gerrit en Arnold Mühren en Ruud Krol Barry Hulshof en Nico Rijnders liepen in hun kielzog. Echt fantastisch.. Alleen Johan (Cruijff) ging in Noordwijk niet mee op stap. Mocht 'ie misschien ook niet van zijn Danny We weten in Nederland natuurlijk allemaal nog dat er zich in 1974 in het trainingskamp van het Nederlands elftal tijdens de WK in Duitsland de beruchte zwembadaffaire heeft afgespeeld.. Wat er die avond in Hiltrup nu wel of niet gebeurd is, haalt het niet met wat wij als spelers van Noordwijk en Ajax samen hebben meegemaakt', aldus De Bro. Vertellend op een manier alsof het hele verhaal zich gisteren heeft afgespeeld. "En weetje wat het allermooiste is. Ria, toen mijn meissie en dat is ze vandaag de dag gelukkig nog steeds, woonde toen in Amsterdam. Zij was er die avond ook bij. Nou, ze reed gewoon mee terug met Horst Blankenburg, meervoudig Europacup winnaar. Kwam ook wel makkelijk uit. 'Wel netjes je handjes thuishouden', vroeg ik hem dringend doch beleefd, bij het wegrijden 'En voor de rest een goeie reis". Stonden ze in die dikke Mercedes van hem bij het bord Amsterdam wel zonder benzine Moest er alsnog een eindje gelopen worden. Maar ze is keurig netjes afgeleverd. Lopend, dat wel. Nette mensen die Duitsers'.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15