12 Klus geklaard Ja, er zit wel een speciale Noordwijk Ajax tussen voor mij.' weet Ruud zich nog haarscherp voor de geest te halen. 'Ik studeerde toen aan de ALO in Amsterdam Docent Lichamelijke Opleiding, daar lag mijn toekomst. Moest je natuurlijk ook wel iets bijverdienen. Daarom werkte ik als student die zomer in de bouw. Dat jaar bij Dirk Heemskerk, in Noordwijk beter bekend als De Rous. Jarenlang trouwens een steunpilaar van jewelste in het eerste elftal en een speler waar je als junior enorm tegenop keek. Dirk haalde me die ochtend van de wedstrijd tegen Ajax al om half zes op. Reden we naar Alphen aan den Rijn. In een nieuwbouwwijkje was het werk zover gevorderd dat de stellages en bijbehorend materiaal rond die nieuwe woningen konden worden afgebroken. Nadat hij me ter plekke had afgeleverd, vertelde hij me dat 'ie me in de loop van middag weer zou komen oppikken. Die dag heb ik als een bezetene lopen buffelen. Eerst alle planken van die stellages naar beneden gegooid om ze vervolgens netjes één voor één op elkaar te stapelen. Daarna heb ik de stellingen zelf ook nog tegen de wereld gewerkt. En opgeruimd en ook dat lukte me. Toen de Rous tegen vier uur aan kwam tuffen, was de hele klus geklaard. Zijn mond viel open'. 'Tot hier en niet verder' Voor mij had dat gedoe in Alphen wel een paar nadelen. Een dag gewerkt als een paard, waarbij ik me ook nog eens in kleding en schoeisel had vergist, Werken in de bouw in een T-shirt en op een paar gympen. Ik ben die dag drie keer in een spijker gestapt Na een vliegensvlugge terugreis speelde ik een paar uur later tegen Ajax, de Europacuphouder. Zo ging dat toen en ik denk dat het voor heel veel jongens hetzelfde verhaal was. Je wist niet beter. Maar opgeven, nee dat deed je niet. Daar hadden we ook het elftal niet voor. Uitgekookte, slimme jongens die ook nog eens een heel aardig balletje konden trappen. Dat was Noordwijk. En dat zit nog altijd in de club. Ik weet wel dat ik die avond op het eind van de wedstrijd kramp kreeg. Dat was achteraf natuurlijk niet zo gek. Tegenwoordig zie ik weieens een speler met kramp liggen. Wordt' ie tien tellen behandeld en loopt Me vervolgens vrolijk weer verder. Nou,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14