11 Noordwijk ongekende successen. Twee landskampioenschappen bij de amateurs en diverse afdelingstitels bezorgden Noordwijk, inmiddels alweer ruim veertig jaar geleden, de erenaam 'het 'Ajax van het zaterdagvoetbal'. Waarna de oud-spits op latere leeftijd als trainer met 'zijn' Noordwijk opnieuw successen boekte. En altijd met als achterliggende gedachte om voetbal te spelen zoals voetbal bedoeld is. Catenaccio moet voor 'De Bro', zoals hij 'op zee' altijd liefkozend wordt genoemd, zo'n beetje het ellendigste woord zijn dat, in welk woordenboek dan ook en waar ook ter wereld, is terug te vinden. Topjaren Maar hoe je het ook wendt of keert, Ruud Bröring kon als voetballer nooit echt een typische Ajax-speler genoemd worden. Hoe graag hij dat misschien wel gewild zou hebben. De Bro sleurde, zwoegde, lachte, treiterde soms maar scoorde nog veel meer. vooral. Met name dat laatste. Veel, heel veel zelfs. Dat was zijn handelsmerk. Daarbij op zijn wenken bediend door zijn medespelers die precies wisten hoe ze hem in stelling moesten brengen. Ruud: 'Met Albert,.-Appie.- Spaanderman en Jan Willem Bogers, en die laatste is echt de allerbeste die we ooit aan de Duinwetering hebben gezien. Met hen beschikten we over twee spelers die in het profvoetbal overal terecht hadden gekund. In die jaren speelde religie echter nog een grote rol en dat is denk ik de oorzaak dat het voor hen anders is gelopen. Achteraf niet erg voor de club, want wij hebben als Noordwijk met elkaar fantastische jaren meegemaakt. En toch, als ik die twee noem doe ik anderen natuurlijk tekort Ik kan nog wel tien of meer namen opsommen. Stuk voor stuk geweldige voetballers. Misschien waren we toen net een maatje te klein voor de echte grote jongens, maar met Sjoerd Boot, Frans van der Veen, Cees Spaanderman Jaap van Kesteren, Kees Karstens en Hans Westgeest om er maar weer een aantal te noemen, liep er wel heel veel klasse rond in het dorp.. En allemaal jongens die precies wisten hoe je het spelletje moest spelen. Topjaren, veel gewonnen, nog veel meer gelachen en ook soms weieens wel eens uitgegleden. Maar ik denk dat dit laatste ook onvermijdelijk is'.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 13