AJAX HAALT OOGST NA 24 TERUGBLIK De wedstrijd tegen Vitesse was als een goede film waar van het intro eigenlijk veel te lang was. De aanloop duur de precies een helft. Gemiste kansen en een gevaarlijk moment van Wilfried Bony (door Toby Alderweireld heldhaftig van de lijn gehaald) vlak voor rust typeerden de eerste helft van de wedstrijd, die na rust ineens ont brandde in een prettig kijkspel met mooie goals van Ajax-zijde. De Ajacieden waren er dan ook op gebrand om tegen Vitesse iets recht te zetten. Het dure punten verlies in de vorige competitieronde tegen VW-Venlo (2-2) knaagde bij veel Ajacieden. Net als Ajax behaalde ook Vitesse zeven punten uit de eerste drie competitieduels. Naast ex-Ajacied Jan-Arie van der Heijden, die een week eerder tegen FC Utrecht zijn debuut voor Vitesse maakte, vielen spits Wilfried Bony en Giorgio Chanturia de eerste weken op bij Vi tesse. Vurnon Anita was belast met de bewaking van de rappe Georgiër, Hij kreeg, net als in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen, de voorkeur boven Daley Blind, die in het voorgaande weekend tegen VW ongelukkig in de fout ging. Over het uitblijven van doelpunten in de eerste helft had Frank de Boer na afloop een heldere uitleg. 'Het pu bliek moet begrijpen dat je eerst moet zaaien voordat je kunt oogsten. We hebben de eerste helft gedomineerd en, net als Vitesse, kansen gehad. Als je dan blijft domi neren komt er vanzelf een moment dat de tegenstander niet meer zo fris is. Daarom was het ook zo mooi dat we juist na rust konden toeslaan,' HET WACHTEN WAARD De uitleg van De Boer vertaalde zich inderdaad in doel punten, Het wachten op de eerste goal van Ajax werd kort na rust meer dan beloond. De schoonheid van het doelpunt bleek het wachten waard. Met een fijn schot in de kruising schoot Christian Eriksen Ajax naar een I-O-voorsprong. Een mooie opsteker voor de Deen, die het vaak vanaf de rand van het zestienmetergebied probeert. Dit keer zag hij zijn arbeid beloond en liet hij keeper Marko Meerits kansloos. Kort na de 1-0 moest Ajax alle zeilen bijzetten om de verkregen voorsprong niet direct weer uit handen te geven. Kenneth Vermeer redde uitstekend op een ge vaarlijke kopbal van Guram Kashia. De keeper van Ajax strekte zich naar de hoek en voorkwam daarmee dat Vitesse iets terug kon doen. Tien minuten na de openingstreffer van Eriksen begon de doelpuntenmachine van Ajax ineens te draaien. Eerst was het Derk Boerrigter (voor rust nog een schot te gen de paal) in de 62ste minuut, die een uitstekende

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24