Andy van der Meyde walst langs de Franse verdedigers. te keren, maar de Ajacieden gaven geen krimp en met fel spel dienden zij Olympique van repliek. Op slag van rust leken de gastheren dan toch langszij te komen. Cristian Chivu verdedigde laconiek op de achterlijn, waardoor de bal kon worden voorgezet. Anderson liet Didulica kansloos, maar daar was Chivu, die op (of achter?) de doellijn redding bracht. Scheidsrechter Vas- saras telde geen treffer en de Fransen, op het veld, langs het veld en op de tribune, ontploften van woede. Ook in de rust scholden de officials van Olympique nog door op de arbitrage. De grote vraag was of Ajax zich de Fransen van het lijf zou kunnen houden en of de scheidsrechter zijn moge lijke misser op de een of andere manier niet zou gaan compenseren. Al snel in de tweede helft moest joey Didulcia een katachtige redding verrichten om de voor sprong te kunnen consolideren. Vervolgens kreeg Ajax ook nog te maken metVassaras, die inderdaad compen satiegedrag vertoonde en strooide met kaarten voor de Ajacieden. Met nog 28 minuten te gaan, kreeg Chivu plotseling de rode kaart voorgeschoteld, waardoor het nóg lastiger werd de Fransen van het lijf te houden. Maar Ajax slaagde er wonderwel in en kwam zelfs nog op 0-2 toen invaller Rafael van der Vaart de bal achter de wanhopige doelman Coupet werkte. Hoe mooi de zege was, omschreef teammanager David Endt later in het jaarboek: 'Dit zijn de mooie overwinningen, vol heroïek, bloed, zweet en tranen.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 21