INTERVIEW 15 de tegenstander die hij vanavond met Ajax opnieuw treft. 'Het was twee keer I -1maar uit werden wij helemaal weggespeeld en in Eindhoven tikten wij Lyon juist van de mat. Uiteindelijk gingen we door na een penaltyserie waarin ik er zelf ook eentje scoorde.' Hij heeft naar eigen zeggen wel 'iets aparts' met Lyon, de ploeg die in het vorige decennium zeven keer op rij kampioen van Frankrijk werd. 'Ik heb er in mijn tijd bij PSV wel vaker tegen gespeeld. Natuurlijk is er nu nauwelijks meer iemand over van toen, maar het blijft een Franse ploeg en die zijn altijd stug, simpel zat. Bijna iedereen staart zich blind op het voetbal in de landen die van oudsher de toon aangeven, Italië, Spanje, Engeland en in mindere mate ook Duitsland. Frankrijk wordt vaak een beetje vergeten, maar ze hebben daar wel degelijk een grote competitie.' Is dit Lyon van hetzelfde niveau als AC Milan vorig jaar? En wat betekent dat voor de kansen van Ajax op het bereiken van de volgende ronde? Voor Ooijer zijn het irrelevante vragen. 'Het gaat er puur om welk niveau we zelf halen, wat we zelf kunnen brengen, zeker thuis. Ik denk wel dat we verder zijn dan vorig seizoen rond deze tijd. ledereen is weer iets verder in zijn persoon lijke ontwikkeling. Gregory, Jan, Toby, Christian; al die jongens groeien elke dag nog naar een hoger niveau. Ik denk ook dat het een groot voordeel is dat we dit keer direct geplaatst zijn. Dat brengt een bepaalde rust met zich mee. We hebben ons beter kunnen voorbereiden, zonder voorrondes te hoeven spelen.' VISITEKAARTJE Geërgerd heeft hij zich aan de ongenuanceerde commen taren die Ajax vorig seizoen kreeg na de dubbele con frontatie met Real Madrid, ook deze jaargang weer een poulegenoot. Hoe jammer het ook moge zijn, de realiteit is dat een select groepje absolute topploegen de dienst uitmaakt en de kans steeds kleiner wordt dat een team uit de regionen daaronder een stunt uithaalt tegen die vrijwel onaantastbare elite. Real, Barcelona, de beide ploegen uit Manchester, zij spelen zo langzamerhand voetbal van een andere orde. Ooijer: 'Die ploegen denken heel anders dan wij denken. Wij willen overleven en doorgaan, zo ver mogelijk reiken. Hun benadering is totaal anders. Zij zijn helemaal niet bezig met het halen van de volgende ronde, dat is een vanzelfsprekendheid dat ze die halen. Voor hun begint het pas als ze in de kwartfinale staan. Als je kijkt over welke spelers ze beschikken... Alleen maar absolute top, dat kun je onmogelijk vergelijken met een i

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15