'We hebben hier een heel leuke, jonge spelersgroep, met veel persoonlijkheden en gezelligheid. Het is mooi en dankbaar om dat proces als oudere speler een beetje te begeleiden en er zelf ook nadrukkelijk onderdeel van uit te maken' 14 INTERVIEW r* veel persoonlijkheden en gezelligheid. Het is mooi en dankbaar om dat proces als oudere speler een beetje te begeleiden en er zelf ook nadrukkelijk onderdeel van uit te maken.' De tussentijdse entree van De Boer - die hij al goed kende uit hun gezamenlijke tijd bij Oranje - heeft voor hem verder nauwelijks iets veranderd, meent Ooijerzelf. 'Op een gegeven moment is er aardig wat kritiek geweest op bepaalde spelers die naar Ajax kwamen en die niet heel veel inbreng hebben gehad. Daar werd ik een beetje in meegetrokken, terwijl het toch vrij duidelijk was dat ik een substantiëlere rol had. Dat was wel jammer. Maar goed, dat is een kwestie voorde buitenwereld. Binnen de club heb ik me altijd gewaardeerd gevoeld.' Het nieuwe, eenjarige contract dat hij in februari kreeg aangeboden, sprak wat dat betreft boekdelen. De tijd staat intussen niet stil. Nieuwe sterren verschijnen aan het firmament, van wie Ooijer de verdedigende ta lenten Daley Blind en Nicolai Boilesen met name noemt, 'Dat zijn jonge jongens die zich heel goed ontwikkelen en dat maakt dat het dringen is binnen deze spelersgroep. Voor mij betekent het dat ik wat minder minuten zal maken. Dat is voor mij persoonlijk jammer, ik wil natuurlijk dolgraag meer. Maar ik ben tegelijkertijd ook doordrongen van de Ajax-filosofie. Men wil jonge talenten een kans geven, want waar leid je ze anders voor op?' OLYMPIQUE LYONNAIS Zelf doorliep hij als jongetje ook dat traject, destijds nog aan de Middenweg. Ooijer kwam binnen bij de club nadat hij door toenmalig hoofdtrainer Johan Cruijff was gescout tijdens de finaledag van het jaarlijkse straatvoetbaltoer nooi op de Dam. Een testwedstrijd volgde. 'Ik begon als rechtsbuiten en speelde ook nog even achter de spitsen, op nummer tien, In de rust kwamen er wat mensen de kleedkamer binnen, zoals dat gaat. Daar was ook Cruijff bij. Hij zei tegen mij: jij gaat nu rechtsback spelen. Dat deed ik dus in de tweede helft, ook al had ik zelf geen flauw idee wat ik daarte zoeken had. Ik had daar ook nog nooit gestaan. Maar op die positie mocht ik uiteindelijk wel blijven bij het grote Ajax.' Toen het moment daar was om daadwerkelijk de stap naar de selectie te maken, bleek hij 'gewoon nog niet goed genoeg' om de vacature van Sonny Silooy in te vullen. Die post ging dan ook naar Michael Reiziger. Ooijer voelde zich op zijn beurt gedwongen een moeilijke keuze te maken. Bij Ajax blijven, met het aanzienlijke risico tweede keuze te blijven achter Reiziger, of een eigen route uit stippelen? De Amsterdammer opteerde voor het laatste, iets waar hij met de kennis van nu geen seconde spijt van heeft. Via FC Volendam (een jaartje als huurling) en Roda JC (tweeënhalf seizoen) belandde de verdediger bij PSV, waarmee hij grote successen beleefde. Naast vijf landstitels vierden de Eindhovenaren in Ooijers periode ook triomfen in Europa. Vooral de campagne in het seizoen 2004-2005 sprak tot de verbeelding. PSV bereikte toen de halve finale van de UEFA Champions League, waarin het op schlemielige wijze werd geëlimi neerd door AC Milan. Een ronde eerder hadden Ooijer en zijn ploegmaats nog afgerekend met Olympique Lyonnais,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14