38 DE TEGENSTANDER zich met de geelgroenen voor het eerst in 24 jaar te kwalificeren voor Europees voetbal, onder meer door twee maal Ajax te verslaan. Die dadendrang kon de goedkeu ring van Jordania wel wegdragen. Hij bracht met Van den Brom (die voor twee jaar tekende) de club meteen weer dichter bij zijn supporters en zag daardoor stadion Gelredome goed volstromen. Die tendens te kende zich al af bij de eerste training van de clubheid, die een golf van opwinding door Gelderland liet stro men. Rondom Vitesses trainingsloca tie nationaal sportcentrum Papendal ontstond een enorme verkeerscha os. Vanaf Arnhem en Ede stond er twee kilometer file en er was geen parkeerplaats meer te verkrijgen, HOGE VERWACHTINGEM De massale toeloop vertelt alles over de hoge verwachtingen die onder het Vitesse-publiek leven. Aangewakkerd door voorzitter Jordania, die bij her haling roept dat zijn club in 2013 om de titel moet strijden. Het fundament voor die poging zal dit seizoen dus gelegd moeten worden bij de club die afgelopen jaar op een doelpuntje na niet in de play offs voor degradatie naar de Jupiler League belandde. Het teleurstellende seizoen, dat Vitesse op de veel te lage 15de plek liet eindigen, luidde wel het ontslag van hoofdtrainer Albert Ferrer in. Nu is het de taak van zijn opvolger om het beduidend beter te gaan doen met de club die eveneens naar verluidt Louis van Gaal benaderde om de Arnhemmers er bovenop te helpen. Van den Brom kwam ondanks alle loftuitingen alles behalve in een gespreid bedje terecht. Want op diezelfde eerste training kwamen slechts zestien spelers in actie, onder wie twee jongens uit de Beloften en eentje uit de A-jeugd. VERSTERKINGEN Dat verklaart waarom het zeer vermogende Vitesse tot eind augustus de transfermarkt blijft afspeuren naar be- Vitesse-speler Giorgi Chanturia met in zijn rug FC Utrecht-speler Dave Bulthuis. De behendige 18-jarige pingelaar uit Georgië is van Barcelona gehuurd. FOTO: PRO SHOTS PETER LOUS oogde versterkingen. Dat mag geen probleem zijn, want de Arnhemmers werken dit seizoen met een begroting van 26 miljoen euro. Een stijging van 13,5 miljoen ten opzichte van vorig jaar, die totaal te danken is aan Jor dania. Vier tot zeven nieuwe gezichten werden de fans in het vooruitzicht gesteld, waarvan de eveneens terug gekeerde clubhelden Nick Hofs en Piet Velthuizen er al twee zijn. Jan-Arie van der Heijden tekende vorige week een contract bij Vitesse. Ook vorig jaar zomer haalde Vitesse al negen voetballers naar het Gelredome, Afge lopen winter waren er nog eens vijf transfers te noteren. Met Wilfried Bony, Michihiro Yasuda, Guram Kashia en Marcus Pedersen zijn er van al die aanwinsten vier overgebleven voor dit seizoen. Arnhem en omstreken hoopt dan ook dat deze zomerwei voltreffers oplevert op transfergebied. Vooralsnog gaat het crescendo. Na drie speelronden staan de Arnhemmers op de met Ajax en Feyenoord gedeelde tweede plaats,

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 38