EERSTE PUNTENVERLIES VA 26 TERUGBLIK Blind niet zijn basisplaats. Frank de Boer koos ervoor om Blind als linksback op te stellen. Hij kreeg daarbij de voorkeur boven Nicolai Boilesen. Ajax slaagde er in de eerste helft niet in- om het verschil te maken. De aanvallers en middenvelders kregen beur telings wel voldoende kansen, maar telkens ontbrak het aan scherpte, precisie of geluk Rondom de 30ste minuut was de belegering op het doel van Gentenaar het grootst, maar exemplarisch voor het missen van de kansen was dat alle inzetten in die fase over of naast gingen. Op bezoek bij VW-Venlo kwam Ajax niet verder dan een 2-2-gelijkspel. Halverwege de tweede helft stond het team van Frank de Boer zelfs nog met 2-0 achter. Theo Janssen en Kolbeinn Sigthórsson stelden uiteinde lijk alsnog een punt veilig. Het gelijkspel in Venlo betekende het eerst punten verlies van het seizoen. Na de ruime zeges op De Graafschap I -4) en sc Heerenveen (5-1ging het er in het noorden van Limburg aanmerkelijk minder ge makkelijk aan toe, In het broeierige Venlo slaagde Ajax er niet in om VW te verslaan. De Boer zag dat Ajax twee keer heel slecht uit de startblokken kwam. 'Zowel voor als na rust riepen we het daardoor over onszelf af dat VW kansen kon creëren.' Jan Vertonghen keerde te gen VW terug in de basis. De aanvoerder van Ajax maakte in De Koel zijn eer ste officiële minuten van het seizoen. Tot nu toe hadden liesklachten de Belg aan de kant gehouden. De terugkeer van Vertonghen kostte zijn vervanger Daley OP SLEEPTOUW Direct na rust werd duidelijk hoe kostbaar het uitblijven van een of meer doelpunten in de eerste drie kwartier was geweest. VW-aanvaller Michael Uchebo ontsnapte aan de aandacht van de Ajax-defensie en schoof de bal vervolgens langs keeper Kenneth Vermeer. De lange Afrikaan kreeg het doelpunt echter niet op zijn naam omdat Ahmed Musa het laatste zetje op de doellijn gaf: I -0. De achterstand deed Ajax nog meer beseffen dat het gevaarlijker en daadkrachtiger moest worden om

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 26