AJAX BOEKT RUIME ZEGE IN 24 TERUGBLIK Koploper Ajax heeft de verjaardag van de Amsterdam ArenA met een ruime overwinning op sc Heerenveen opgeluisterd. Exact vijftien jaar na de officiële opening won de regerend landskampioen met 5-1 van Heeren veen. De nieuwelingen Kolbeinn Sigthórsson en Derk Boerrigter scoorden allebei bij hun eerste thuiswedstrijd in de competitie. Sigthórsson voorspelde vrijdag al geruststellend dat zijn eerste doelpunt voor Ajax vanzelf zou komen. Tegen Heerenveen voegde de koele IJslander vlak voor rust de daad bij het woord. Na een aantal goede kansen (waaronder een kopbal tegen de lat) schoot hij Ajax in de 38ste minuut naar een I -O-voorsprong. Derk Boer rigter verlengde de bal in het volle zestienmetergebied met het hoofd, waarna Sigthórsson tegenstander Michel Breuer te slim af was. Zijn eerste doelpunt voor Ajax was daarmee een feit: I -0. De goed gevulde Amsterdam ArenA kon slechts zestig tellen van de voorsprong genieten. Ook toeschouwer Klaas Jan Huntelaar (zaterdag nog drie keer trefzeker voor Schalke '04) zag zijn ene oude club maar kort op voorsprong staan tegen zijn andere voormalige werkge ver. Bij de eerstvolgende tegenaanval schoot de volledig vrijstaande Bas Dost Heerenveen langszij: I -1De lange spits kon op aangeven van Viktor Elm scoren. Net als de I -0 van Sigthórsson gold ook de gelijkmaker maar korte tijd als tussenstand. Met een weergaloos afstandsschot in de kruising zette Toby Alderweireld Ajax vier minu ten later een nieuwe tussenstand, tevens de ruststand, op het scorebord^ 2-1 Net als een week eerder tegen De Graafschap moest Jan Vertonghen ook de eerste thuiswedstrijd van het seizoen aan zich voorbij laten gaan. De aanvoerder van Ajax is nog steeds herstellende van de liesblessure die hij in de voorbereiding opliep. Daley Blind nam daar door opnieuw zijn plaats in het hart van de verdediging over. Naast Vertonghen ontbrak ook Nicolai Boilesen. De Deen, die afgelopen woensdag zijn debuut voor Denemarken maakte, zat met lichte enkelklachten uit voorzorg op de bank. Bovendien vond Frank de Boer in Vumon Anita een mooi alternatief om rechtsbuiten Luciano Narsingh in bedwang te houden. BELONING Onder leiding van aanvoerder Theo Janssen probeerde Ajax de voorsprong na rust snel verder uit te bouwen. Op aangeven van Christian Eriksen schoot Derk Boer rigter al na zes minuten de gewenste 3-1 binnen. Net als Sigthórsson slaagde ook Boerrigter erin om in zijn eerste thuiswedstrijd voor Ajax te scoren. Een mooie beloning voor de vleugelspits, die bij zijn terugkeer naar Ajax direct een basisplaats in het kampioenselftal heeft afgedwongen. Met de marge van twee goals in de rug ging Ajax op jacht naar nog meer doelpunten. Met name Gregory van der Wiel was snel dicht bij een vierde Ajax-treffer. De rechtsback van Ajax en Oranje kopte de bal echter boven op de lat. In het laatste half uur loste Thulani Serero collega-middenvelder Eriksen af. De kleine Zuid- Afrikaan, afgelopen woensdag nog goed voor een assist in de interiand tegen Burkina Faso, nam ook bij Ajax de rol van aangever op zich. Een kwartier voortijd speelde hij de bal handig door op Miralem Sulejmani, die vervol-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24