INTERVIEW 19 pen tot talent van het jaar in de Nederlandse Eredivisie. De zinderende apotheose van vorig seizoen, toen Ajax op de slotdag van de competitie in een rechtstreeks duel met FC Twente de landstitel voor zich opeiste, lijkt al weer lang geleden, vindt Sulejmani. 'Dat is ook goed. We koes teren dat moment natuurlijk nog steeds, maar het leven gaat ook weer verder. We zijn aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Vorig seizoen hebben we eindelijk de titel gewonnen waar iedereen bij Ajax zo naar smachtte, maar we moeten niet in dat succes blijven hangen. We willen als ploeg stappen vooruit zetten. Nog beter en op een constanter niveau voetballen.' Dat laatste is nog lang geen vanzelfsprekendheid, zo bleek zondag in Venlo, waar Ajax niet kon brengen wat van de kampioen verwacht mag worden. Behalve de averij die zijn ploeg opliep, was de 2-2 tegen VW ook voor Sulejmani persoonlijk de eerste tegenvaller van de nog prille voetbaljaargang. Met drie goals in de eerste twee competitiewedstrijden had de Serviër nadrukkelijk van zich doen spreken, maar in Limburg kwam zijn spel niet uit de verf. Bij een 2-0-achterstand kwam Thulani Serero hem vervangen, waarna goals van Theo Janssen en Kolbein Sigthórsson Ajax in elk geval nog een punt bezorgden. Sulejmani: 'Ik beschouw die wedstrijd als een incident, een mindere dag van mij persoonlijk en van het team als geheel. Zoiets mag niet gebeuren, maar kan wel gebeuren. Dat is inherent aan sport.' HAPPY AAN DE RECHTERKANT Wint Ajax vanavond van Vitesse, dan is het in elk ge val een etmaal koploper van de Eredivisie, alvorens FC Twente de leidende positie kan heroveren. Sulejmani is vol vertrouwen, al maakt de Arnhemse opponent tot dusver een verrassend goede indruk op hem. 'Ajax moet altijd naar zichzelf kijken, van zijn eigen kracht uitgaan, zonder neerbuigend naar de tegenstander te doen. Als we thuis spelen, komt ons spel eigenlijk altijd goed uit de verf. Ik voel me daarbij happy aan de rechterkant. Het is een heerlijke plek voor een linkspoot, omdat je ook naar binnen kunt trekken om met je sterke been op doel te schieten. De wisselwerking met Derk Boerrigter of met Lorenzo Ebecilio is ook een wapen. Dat maakt het voor de tegenstander heel lastig om vat op ons te krijgen.' Prolongeren van het kampioenschap is doel nummer één, maar Sulejmani noemt ook de Champions League als een belangrijk objectief, De Serviër wil met zijn teamgenoten indruk maken op de Europese velden, iets waar vorig jaar weinig van terechtkwam in een op voorhand loodzware

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 19