SPECIAAL DUEL VOOR DENNIS GENTENAAR Vandaag staat het tweede thuisduel van het seizoen op het programma. Nadat tijdens de ouverture van de competitie FC Utrecht op bezoek kwam, is het ditmaal regerend lands kampioen fljax dat de reis naar Venlo maakt. Voor doelman Dennis Gentenaar van VVV-Venlo een speciaal duel. De 35-goalie stond namelijk drie seizoenen onder con tract bij de hoofdstedelingen. Van 2006 tot 2009 maakte hij deel uit van de Amsterdamse selectie. In totaal kwam hij tot zeven competitie-optredens in het roodwitte shirt van Ajax. Tijdens die duels werd slechts eenmaal verloren en wel tegen FC Twente. Na een mindere periode met trainer Marco van Basten, verliet hij Ajax voor VW-Venlo. Inmiddels is de geboren Nijmegenaar alweer voor het derde seizoen te bewonderen bij de Koelclub. Door blessures heeft Gentenaar helaas nog niet veel duels gespeeld. Vorige week werd de doel man in verband gebracht met een mogelijke terugkeer naar Amsterdam na het vertrek van Oranje-international Maarten Stekelenburg naar AS Roma. Een bod bereikte VW-Venlo, maar dat te lage bod werd resoluut van tafel geveegd. Het lijkt er echter op dat Ajax het vizier heeft verlegd naar de jonge doelman Jasper Cillessen van NEC Nijmegen. Na afloop van het verloren uitduel tegen Vitesse van vorige week, liet Gentenaar weten niets meer vernomen te hebben vanuit Amsterdam. "Ik heb niets meer van Ajax gehoord. Volgende week zien we ze. Dan zullen we wel beter voor de dag moeten komen. Hopelijk leren we van dit verloren duel tegen Vitesse." Het in verband bren gen met Ajax bezorgde Gentenaar gemengde gevoelens. "Het is heel moeilijk. Je hebt het al eens meegemaakt Ajax, maar ze vragen je toch weer. Aan de andere kant kom ik hier aan spelen toe. Dat zet je toch even aan het denken," aldus de routinier. Hij zag in het Gelredome met lede ogen aan hoe VW- Venlo simpel aan de kant werd gezet. Al hield hij met een katachtige reflex op een schot van Wildried Bony zijn doel na enkele minuten in eerste instantie fraai schoon. Maar daarna was het verzet gebroken en was Vitesse heer en meester in eigen huis bij het thuisdebuut van trainer John van den Brom. "Ik had er meer van verwacht. Daarom is het zuur en valt dit resultaat zwaar tegen. Het was een moeizame wedstrijd van onze zijde. Evenals het afgelopen seizoen. We kregen totaal geen grip op het spel van Vitesse. We leden veel balverlies en hadden totaal geen rust in ons spel." Vooral het feit dat bepaalde afspraken niet werden nageko men, irriteerde Gentenaar. "Je hoopt dat nog te corrigeren, maar op een gegeven moment lukt dat ook niet meer." Met zijn achter grond bij NEC Nijmegen was Gentenaar de gebeten hond in de ogen van de Arnhemse toeschouwers. Zo werd hij tel kens uitgefloten. Volgens eigen maakte dat de doelman niets uit. Hopelijk komt VW-Venlo vanmiddag beter voor de dag dan tegen Vitesse. Het lijkt gezien de kwaliteit van de tegenstander waarschijnlijk dat Gentenaar in het duel tegen de dertigvoudig kampioen van Nederland kan laten zien wat hij in huis heeft. Zo speelde Gentenaar enkele seizoenen geleden ook een puik duel tegen Ajax, maar moest hij helaas zwaar geblesseerd het veld verlaten met een knieblessure. Dat scenario willen we in Seacon Stadion - De Koel -niet meer zien en laten we hopen dat aan het einde van de middag een mooi resultaat voor VW-Venlo op het scorebord staat. SPELERSPASPOORT Naam: Dennis Gentenaar Geboren: 30-09-1975, Nijmegen Rugnummer: 1 Positie: Keeper Contract tot: 2012 Vorige clubs: Z.O.W. (amateurs), NEC, Borussia Dortmund, Ajax Mooiste moment: -

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 17