•vaA Siem de Jong: 'Als ik in Doetinchem ben, ga ik naar De Graafschap kijken' Door: Vidal Horjus Voelt het als thuiskomen vandaag op De Vijverberg? Nou, ik heb zelf nooit in een Graafschap shirt op De Vijverberg gespeeld, maar ik volg De Graafschap natuurlijk wel altijd; het is mijn vroegere cluppie. Als ik bij het stadion aankom dan is dat wei speciaal, eenmaal op het veld is dat verdwenen. Ik ken redelijk veel mensen op de club en ook een aantal jongens. Jullie kenden vorige week een slechte generale repetitie voor de Johan Cruyff Schaal tegen FC Twente. Er liggen dus kansen voor De Graafschap? Er liggen altijd kansen in een wedstrijd, ook voor De Graafschap. We hebben op zich wel een goede wedstrijd gespeeld tegen FC Twente, maar we hebben de twee doelpunten wel makkelijk weggegeven. Dat is erg knullig dat dat in zo'n wedstrijd gebeurd. Voor ons gevoel hadden we die wedstrijd moeten winnen. Is kampioen worden de enige doelstel ling van Ajax? Kampioen worden is natuurlijk wel het belang rijkste, maar we willen ook zo ver mogelijk komen in de nationale bekercompetitie en de Champions League. We hebben de laat ste twee jaar achter elkaar in de bekerfinale gestaan. Het kampioenschap is natuurlijk wel de mooiste prijs. Vele jongetjes willen graag in jou voet sporen treden. Wat is er mooi aan het vak profvoetballer? Van jongs af aan heb ik geprobeerd om dit te behalen waar ik nu sta. Dat was al zo toen ik nog klein was en bij De Graafschap speelde. Ik heb veel op het trainingsveld gestaan en veel wedstrijden gespeeld. Nu is het mijn werk ge worden en het is superleuk om te doen. Ach ja, werkIk heb van mijn hobby mijn werk gemaakt. Ik heb in ieder geval heel veel op het veld gestaan. Klaas Jan Huntelaar, Sjoerd Ars, je broer Luuk en jij zijn grote talenten uit de Achterhoek. Is de Achterhoek groeien de qua sport- en voetbaltalenten? Er komen altijd veel talenten bovendrijven uit de Achterhoek. Vanuit De Graafschap is dat zo doorgegroeid, dat zal altijd zo blijven. Dat is nu en dat was de afgelopen jaren zo. Dat blijft. Kom je nog wel eens kijken bij De Graaf schap of bij de jeugd op de Bezelhorst? Soms kom ik nog wel kijken, als ik daar de tijd voor heb. Maar ik heb helaas niet zoveel tijd meer. Ik ben goed bevriend met Kaye Coppoolse en Jordy van de Kracht. Afgelopen seizoen ben ik wel een paar keer naar Jong De Graafschap wezen kijken. Als ik in Doetinchem ben, dan ga ik in ieder geval kijken.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 7