Naam: Stadion: Capaciteit: Opgericht: Trainer: Assistent-trainers AFC Ajax Amsterdam ArenA 52.960 zitplaatsen 18 maart 1900 Frank de Boer Dennis Bergkamp en Hennie Spijkerman Steven ten Have Aegon www.ajax.nl voorzitter: Hoofdsponsor: Website De Graafschap begint het seizoen 2011- 2012 met een thuiswedstrijd tegen lands kampioen Ajax. Vorig seizoen, op de laatste speeldag, behaalden de Amsterdammers op medetitelkandidaat FC Twente een 3-1 thuiszege, waarmee het kampioenschap gevierd kon worden. Voorafgaand aan deze onderlinge confrontatie beschikten de Enschedeërs over de beste positie met één punt voorsprong op de Amsterdamse club. Siem de Jong bracht Ajax in de eerste helft op 1-0. Vlak na rust was het Denny Landzaat die onbedoeld in eigen doel kopte. Nog geen minuut later maakte Theo Janssen, de speler die deze zomer de over stap maakte naar Ajax, namens FC Twente de 2-1 aansluitingstreffer. Tien minuten voor tijd was het zeker dat Ajax de titel binnen wist te slepen door een treffer van opnieuw Siem de Jong. Na de wedstrijden van vorige week belooft het Tijdens het seizoen leek Ajax 'de derde ster' nog niet te behalen. Eind november 2010 nam coach Martin Jol zijn ontslag. Frank de Boer nam de honneurs waar en bleek na de winterstop ook voor de tweede seizoenshelft de leiding te houden voor het eerste elftal. De start van De Boer was veelbelovend door in de Champions League met 0-2 te winnen bij AC Milan. In de tweede helft kwamen beide doelpunten via Demy de Zeeuw en Toby Alderweireld tot stand. Vanaf begin april werden de laatste zes com petitiewedstrijden op rij gewonnen. Een week voor de laatste speelronde was er de eerste confrontatie met FC Twente voor de KNVB Be ker. De club uit Enschede wist beslag te leggen op de KNVB Beker door een 3-2 overwinning te boeken. Zoals bekend was het een week later de teleurstelling bij de Tukkers en de vreugde bij de Ajacieden. Vorig seizoen behaalde Ajax twee overwin ningen op De Graafschap. Op 29 augustus 2010 werd het in Doetinchem 0-5 door treffers van Luis Suarez (3x), Urby Emanuelson en Christian Eriksen. In Amsterdam leek er voor de Super boeren misschien een punt in te zitten. Vrijdag avond 4 februari 2011 kwam de thuisploeg vlak voor rust op 1-0 via Mounir El Hamdaoui. Een af standschot van de inmiddels naar Southampton vertrokken aanvaller Steve de Ridder raakte de lat en bleef de stand op 1-0 steken, totdat Siem de Jong het duel tien minuten voor tijd definitief in Amsterdams voordeel wist te beslissen, 2-0. Vandaag de eerste wedstrijd van het seizoen te gen landskampioen Ajax. Op 19 augustus 2007 leverde de seizoenstart ook dit affiche op. De Amsterdamse club was destijds verwikkeld in de voorronde van de Champions League met als tegenstander Slavia Praag, waarin beide ont moetingen nipt werden verloren en vervolgens in de UEFA Cup deel nam. Ajax had dus een se rieuze wedstrijd al in de benen en kreeg het niet lastig op De Vijverberg. De uitslag liep uit naar 1-8 waar de doelpunten kwamen via Klaas Jan Huntelaar (4x), Fledwiges Maduro (2x), Suarez en Kennedy Bakircioglu. Donny de Groot wist voor de enige Achterhoekse treffer te zorgen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 4