^c£Mfe ®öXrDD©CP Sfeer, strijd en saamhorigheid! 1Wat is dat toch met De Graafschapen zoveel blije gezichten' Wat was het weer een dolle boel vorige week zondag; de Open Dag van De Graafschap. Om 12.00 uur stonden er al drommen supporters voor de hekken te dringen om een uur later als een kudde op hol geslagen gnoes het grote par keerterrein voor de receptie te bestormen. Sa men met de fotografen Joop Kappert en André Kaal sloegen we het tafereel lachend gade. Het leverde in ieder geval prachtige plaatjes op die door de supporters en spelers veelvuldig zijn bekeken op de websites www.degraafschap.nl en www.superboeren.nl. Een zingende reggaekoning Purrel Frankel op het podium, populairste Graafschapper Steve de Ridder live vanuit Engeland aan de telefoon, veel handtekeningenjagers, mascotte Guus, vele voetbalgerelateerde spelletjes en luchtkus sens, Graafschapkleding, kinderen die papa en mama kwijt waren, 'lekker, lekker in de zon' en de helikopter boven stadion De Vijverberg tijdens de drukbezochte spelerspresentatie; het was een dolle boel met veel blije gezich ten, prachtig weer, een recordaantal bezoek ers, vele, vele vrijwilligers en het verse gras dat vandaag weer het middelpunt is van een fan tastische wedstrijd. Wat is dat toch met De Graafschap, dat elke thuiswedstrijd zo goed als uitverkocht is, zoveel mensen die de club volgen, zoveel blije gezich ten en zo positief bekend staat in de rest van het land? Al op zeer jonge leeftijd worden pasgeborenen vanuit de wieg het blauw-witte virus ingegoten met de paplepel. Jong, oud, buschauffeurs, politieagenten, burgemeesters, werkelozen, geïntegreerden, horecapersoneel, huisvrouwen, muzikantenwerkelijk ie dereen in de Achterhoek wil iedere minuut van de dag op de hoogte worden gehouden van de laatste nieuwtjes, het wedstrijdverloop en de uitslag van alle wedstrijden van de Super boeren. De Gelderlander wordt dagelijks opgegeten tij dens het ontbijt, Radio en TV Gelderland wordt driftig gevolgd, de weekbladen het Vizier en de Gelderse Post worden wekelijks uitgeplozen, het live-radioverslag van de wedstrijden is via de officiële website van De Graafschap en radiosta tion Optimaal FM live te beluisteren tot in elke uithoek van de wereld en de wedstrijdverslagen en foto's op de websites van De Graafschap en superboeren.nl worden veelvuldig gelezen en bekeken. Werkelijk iedere Achterhoeker wil weten hoe het hun favoriete club en de spelers vergaat. Ook mooi om te zien, en vanuit de stu dio te horen, waar vandaan de mensen tijdens het live-verslag inloggen: in Duitsland, Spanje, Australië en Amerika zitten verre Superboeren gekluisterd aan de computer mee te leven met de verrichtingen van de spelers en al die fana tieke supporters. De Graafschap is hot! Zevenenvijftig jaar geleden werd De Graafschap opgericht en het lijkt wel of de Superboeren al leen maar populairder worden. Uiteraard speelt de rol van de media hierin een grote rol. Want als je op zoek gaat naar archiefbeelden van De Graafschap, dan moet je wel een hele dikke batterij in je zaklamp doen; eentje die heel lang blijft branden! Tegenwoordig kun je het zo gek niet bedenken of het is te koop in die prachtige blauw-witte kleuren met dat prachtige logo erop: van dekbedden tot sleutelhangers, van klokken tot schooletui's, van aanstekers tot bierpullen; het is allemaal verkrijgbaar in de Graafschapshop naast de receptie. Werkelijk ie dereen wil op de hoogte blijven van de verrich tingen van De Graafschap en iedereen wil iets tastbaars van de Superboeren. Er is wel eens een onderzoek geweest wie er allemaal belang stelling hebben in nieuws van De Graafschap en het bleek dat wij er in heel Nederland erg hoog uitkwamen; zelfs de allerkleinsten in de Achterhoek blijken besmet met het Graafschap virus. En al die 'olde nölers' vinden het maar wat prachtig om dagelijks te 'nölen' over de Superboeren. Sfeer, strijd en saamhorigheid; De Graafschap, dat zijn wij!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 19