vv Buitenpost Ajax uit zijn voetbal loopbaan halen. Hij hoopt belangrijk te kunnen zijn voor Buitenpost, dat debuteert in de eersteklasse en handhaving daarin is het eerste doel. Spelen tegen Ajax ziet Alex als een fantastische ervaring en hij vindt het dan ook geweldig om de kans te krijgen tegen zijn favoriete club in Nederland. Rolf van der Molen (26) uit Gerkesklooster keert na een jaar onder de lat te hebben ge staan bij Ternaard terug bij Buitenpost, waar hij naar alle waarschijnlijkheid zijn op wachting zal maken in het tweede elftal. De speler die zijn loopbaan als keeper begon bij GSVV in zijn woonplaats wil er alles aan doen om het eerste keeper Albert Kobus zo moeilijk mogelijk te maken. Wat Rolf betreft wordt het voor trainer Johannes Douma een moeilijke keuze wie straks in de competitie de eerste doelman wordt. Spelen tegen Ajax ziet hij dan ook als een unieke kans om zijn kwaliteiten te laten zien. Wytze Pilat (18) uit Kootstertille komt over van SC Twijzel. De middenvelder heeft de overstap naar de selectie van Johannes Douma gemaakt om zich op niveau verder in het voetbal te ontwikkelen. Hij wil beter worden dan hij nu al is en hoopt tegen Ajax de kans te krijgen iets van zijn talent voor het edele voetbalspel te laten zien. Of dat lukt is afwachten, maar voor Wytze zal het in ieder geval een onvergetelijk voetbal middag worden. Spelen tegen de landskampioen, daar had hij een jaar geleden nog niets eens van durven dromen. Een geweldige ervaring. Aaron Boekhout (1 7) is aan de selectie van Buitenpost toegevoegd uit de eigen jeugd opleiding. Een talent waar de club hier op De Swadde nog veel plezier aan zal bele ven is de voorspelling van de vele kenners die hier rondlopen. Hij wordt in de selectie verenigd met broer Ruben die al niet meer weg is te denken uit de Buitenposter hoofd macht. Aaron gaat dan ook voor een basisplaats in het eerste elftal, al weet ook hij wel dat dit nu nog een moeilijke opgave zal worden. Afgelopen seizoen mocht hij al even aan het grote werk ruiken en dat deed hij op een geweldige manier met een fraai doelpunt bij zijn debuut. Spelen tegen Ajax lijkt hem hartstikke mooi en van Aaron mag vanmiddag dat ook wel een hoogstandje worden verwacht. Tinus Huisma (23) uit Drogeham heeft de club uit zijn woonplaats verlaten om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Met Drogeham wist hij te promoveren naar de vierde klasse, maar Tinus wil sneller op hoog niveau presteren. De bijter, zoals hij door zijn fans wordt genoemd, kan zowel ingezet worden in de verdediging als op het midden veld en het is dan ook nog even afwachten waar zijn nieuwe trainer Johannes Douma hem zal gaan inzetten. Gezien de positieve berichtgeving opgemaakt uit de mond van zijn voormalige trainer Atze van der Wijk uit Drogeham een speler die het moet kun nen gaan maken bij Buitenpost. Spelen tegen Ajax vanmiddag beschouwd Tinus als een super leuke ervaring, die hij voor geen geld zou willen missen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 9