Afscheid Ronnes Bloembergen en René Rispens vv Buitenpost Ajax H Ronnes Bloembergen en René Rispens, jaren het vaste centrale verdedigingsduo van de Buitenposter hoofdmacht, zullen vanmiddag hun laatste wedstrijd spelen. Afscheid nemen van hun publiek tegen landskampioen Ajax, het kan voor beide zeer gewaar deerde krachten van Buitenpost niet mooier. „Weer een hoogtepunt en een prachtig slot van mijn loopbaan in het eerste elftal", aldus de aanvoerder van Buitenpost. Hij maakte net als Rispens al vele hoogtepunten in zijn carrière mee. Drie kampioen schappen mocht Bloembergen als speler meemaken, waar Rispens twee titels 'scoorde'. Ook kwamen zij al vaker uit tegen betaalde voetbalclubs. Als speler van Buitenpost of van een sterk Regioteam Noordoost Friesland, waarin beide meerdere keren mochten aantreden. Zo staan er voor beide mannen onder andere al wedstrij den tegen Feyenoord, AZ, sc Heerenveen en sc Cambuur op hun palmares. Onlangs kregen de beide spelers al een avond met een geweldig afscheidswedstrijd en prachtig feest aangeboden van hun ploeggenoten. Ronnes Bloembergen stopt na ze ventien seizoenen in het eerste elftal te hebben gespeeld op het hoogste niveau in Bui tenpost, terwijl René Rispens na veertien jaar in het vlaggenschip te hebben gespeeld nu op een lager pitje wil doorgaan. De twee clubiconen mochten bij hun officiële afscheid een prachtig ingelijst shirt en actiefoto op canvas in ontvangst nemen. Hun echtgenotes, die door de jaren heen hun mannen altijd in de rug hebben gesteund, kregen prachtige bossen bloemen uitgereikt. En er werd ook alvast een beroep gedaan op hun opvolgers, want zowel Bloembergen junior als Rispens junior kregen een bal aangeboden en beide mannekes begonnen meteen te oefenen. Dat belooft dus wat voor de toekomst en wie weet zien we over een kleine twee decennia het nieuw koppel Bloembergen/Rispens. Ronnes Bloembergen en René Rispens na hun afscheidsduel met (oud)spelers en -trainers. (Foto: Bertus Koopmans)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 16