vv Buitenpost Theo Rutter terug in het strafschopgebied waar hij Marco van Basten bekampte. de meest talentvolle lichting ooit met onder andere Jappie Pilat, Klaas Laansma en de broers Johannes en Jan Douma in acht jaar tijd doorgestoten naar de 3e klasse KNVB. Een geweldige tijd." Daar kwam in 1988 een eind aan toen Theo Rutter samen met compagnon Wim Schou- wenaar (speelde in het eerste elftal van Den Helder) een eigen bedrijf begon. Rutter en Schouwenaar kregen met hun 'Aannemings- en bestratingsbedrijf Buitenpost' hun eer ste klus op Terschelling. „We waren daar de hele week, ik kon dus niet meer trainen en ben aan het eind van het seizoen 1987/'88 gestopt met voetballen." Zijn geliefde voetbalvereniging de rug toe keren deed Theo Rutter niet. Hij komt bij thuiswedstrijd steevast kijken en bezoekt ook belangrijke uitduels. Het betekende wel dat hij in 1988 het tweede duel van Buitenpost tegen Ajax aan zijn neus voorbij zag gaan. „Dat was jammer, maar ik ben er wel altijd bij als Buitenpost tegen betaalde clubs speelt. Ik heb ze allemaal gezien. De wedstrijden tegen Barcelona, PSV, Feyenoord, sc Heerenveen of noem maar op. Je hebt een vriendschappelijke band opgebouwd met de jongens waarmee je jaren samen hebt gespeeld en de mensen er om heen. We staan zaterdags bij elkaar op het talud als Buitenpost speelt. Erg gezellig". Eén van de mensen waar mee hij een goed contact onderhoud is zijn toenmalige elftalleider Paul Olijve. Heden ten dage de voorzitter van de voetbalvereniging en de man die betaalde clubs naar Buitenpost weet te halen. In 1988 toen Rutter en Schouwenaar hun onderneming star ten werden zij dan ook meteen benaderd door Olijve om te gaan sponsoren. „Dat hebben we toen gedaan en nu zijn we als bedrijf zelfs een van de drie hoofdsponsors van de club. Het levert zo nu en dan een klusje op, maar daar is het niet om begon nen. Het is vooral goodwill. Ik kan op deze manier mijn steentje bijdragen, want ik

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 12