Die wedstrijd tegen Ajax zal ik nooit vergeten vv Buitenpost Ajax Door Bertus Koopmans BUITENPOST - In 1984 speelde Theo Rutter als speler van Buitenpost tegen Ajax. Zijn directe tegenstander was destijds Marco van Basten. ,,Die wedstrijd tegen Ajax ver geet ik nooit meer. Wat een happening. Wij voelden ons toen even heel belangrijke voetballers. Het was uniek dat je tegen het grote Ajax mocht spelen. In het begin dacht ik even nog dat we Ajax nog wel goed partij konden geven, maar na ruim een kwar tier wist ik wel beter en stond het volgens mij al 0-2. We hadden geen schijn van kans. Als voorstopper stond ik bij Marco van Basten. Hij scoorde geloof ik vier keer. Kwam er een hoekschop en dacht ik dat die bal over alles en iedereen heen zou gaan, sprong Marco wel een meter van de grond en kopte steenhard in. Dan weet je dat je kansloos bent, wat een geweldige spits was hij. Hetzelfde gold voor Gerald Vanenburg. Wij stonden met drie man op hem heen, maar hij glipte er zo tussendoor, wat een virtu oos." Ondanks dat het Buitenposter elftal een figurantenrol vervulde die avond, was het voor Theo Rutter één van de hoogtepunten uitzijn loopbaan. „Ik weet nog dat we voor die wedstrijd naar restaurant De Roskam hier in het dorp gingen voor een sportmaal- tijd. Hier maakte onze trainer Sije Heidstra ook de opstelling bekend en legde hij uit hoe wij Ajax moesten gaan bespelen. Zei de trainer tegen mij, jij staat bij Marco van Basten. Ik zei; wie is dat? Natuurlijk kende ik de voetballer Van Basten wel van tv, maar ik had altijd mijn woordje wel klaar. Dat hij zo goed was had ik vooraf niet verwacht. We vertrokken na de bespreking met de bus van De Roskam naar De Swadde. On derweg zagen we de grote stroom mensen al naar het veld gaan. Ruim 5000 toe schouwers langs de kant, dat vond ik echt imponerend. Het mooiste was uiteindelijk dat Klaas Laansma voor ons een goal wist te scoren, waren we toch niet helemaal af gegaan." Het elftal van Buitenpost speelde destijds net in de derdeklasse en Theo Rutter had de hele opmars van het zaterdagvoetbal in Buitenpost meegemaakt. „Het was een fan tastische tijd. Ik had in de jeugd bij Zwaagwesteinde gespeeld. Op m'n achtste be gonnen en geëindigd in de Al-junioren op zondag. Daarna ging ik naarVVT. Spelen in het derde elftal met voormalige eerste elftal spelers. Een goede ploeg met mannen als Popke Veenstra, de broers Bosma en Rommy Henstra. In die tijd had ik nog geen ambitie om in een eerste elftal te spelen. De gezelligheid na de wedstrijd vond ik veel belangrijker. Spelen in het eerste elftal kwam pas later. Toen ik in 1974 trouwde met Anneke en in Buitenpost kwam wonen kreeg ik al snel bezoek van de 'voetbalmake laars van Buitenpost' Jappie Dijkstra en Henk Kuiper. Zij haalden mij over om bij Bui tenpost te komen spelen. Om er in een dorp goed tussen te komen is dat heel belangrijk. In het seizoen 1975/'76 ben ik begonnen. Er stond een goede lichting voet ballers met jongens als Albert Bakker, Sikke Smit, Gerrit Rottiné, Han Schootstra, Mar ten van der Wal en Henk Mollema. We begonnen in de 2e klasse F VB en zijn later met

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 11