muv FOCUS NA BEKERVERLIES ■»S£ '«■«...I W TERUGBLIK wrvtTi. I ii i ^•CA. 11» fc, Ajax is onttroond als bekerhouder. De Amsterdammers namen in de bekerfinale in Rotterdam een 0-2-voor- sprong op FC Twente. De Tukkers voltooiden hun in haalrace uiteindelijk in de tweede verlenging: 3-2. Tot op het bot teleurgesteld namen de Ajacieden na de verlo ren bekerfinale hun eremedailles in ontvangst. Ondanks de strijdlust van beide elftallen ging de 93ste bekerfinale in de historie gebukt onder hoogspanning. Die nerveuze spanning werd waarschijnlijk vooral ver oorzaakt door de bijgedachte aan de strijd om het kam pioenschap in een ongetwijfeld kolkende Amsterdam ArenA. Aan de vooravond van de door beide clubs ho ger aangeslagen titel mocht in de Maasstad in elk geval geen schade of gezichtsverlies worden geleden. Juist als de factor spanning toeneemt, staan in de regel de échte leiders op. Demy de Zeeuw bewees zich met zijn volwassen spel en openingstreffer als een onvervals te 'spanningsbezweerder'. De middenvelder schoot van afstand raak: 0-1De middenvelder leek Ajax daarmee over een dood punt heen te helpen. De spanning leek daarna iets minder mee te spelen bij de Ajacieden. De treffer van Lorenzo Ebecilio had een nóg bevrijdender effect Ging de 'Ajax-kant' van het stadion na de 0-1 flink uit zijn dak; bij de 0-2 brak nog grotere euforie los. De euforie werd op slag van rust flink getemperd. Wout Brama vond eenvoudig combinerend zijn weg door de Ajax-defensie, waarna de vlekkeloos keepen de Kenneth Vermeer werd geklopt: I -2. De Ajacieden gaven de aansluitingstreffer wel erg simpel weg. De Tukkers bereikten de rust met een vernieuwd per spectief op bekersucces. Het moment had - achteraf beschouwd - veel weg van een breekpunt in de wed strijd. 'Je komt toch anders de kleedkamer binnen, dan bij een 0-2-voorsprong', schetste De Boer. 'De koppies gingen in eerste instantie naar beneden, maar we ston den natuurlijk wel voor. Maar het mag natuurlijk niet gebeuren dat Brama er zo makkelijk met een een-twee doorheen komt. We speelden toen te apathisch en hielden de linies niet goed gesloten.' Kenneth Vermeer hield zijn hoofd op de belangrijkste momenten wel koel voor Ajax. De doelman bracht kort na rust onder meer uitstekend redding op een inzet van de bij vlagen ongrijpbare Nacer Chadli. Toch kon ook de uitstekend keepende Vermeer de 2-2 van Theo Janssen niet voorkomen. Opnieuw zag de Amsterdamse afweer er niet goed uit. Want ook de linkspoot van Twente werd alle tijd en ruimte gegund om uit te halen. Jans sen prikte vervolgens de bal in de hoek. De ploeg van Michel Preud'Homme stond niet alleen weer opnieuw naast Ajax. Dat de Twentenaren een 0-2- achterstand hadden weggepoetst, gold ook als een morele opsteker. In de tweede helft kwamen de Ajacieden goed weg bij inzetten van Bryan Ruiz (kopbal naast), Chadli (redding Vermeer) en Luuk de Jong (kopbal naast). Oud-Ajacied

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 26