AJAX NOG ÉÉN ZEGE VAN THE Eriksen scoorde de Serviër al snel de belangrijke gelijk maker in het stadion van zijn oude werkgever I -1 In het vervolg van de eerste helft kwam Ajax een paar keer goed weg. Michel Breueren Philip Haglund (op slag van rust) kregen twee uitstekende kopkansen, terwijl ook Roy Beerens (goede ingreep Boilesen) dicht bij een tweede Friese treffer was. Het gevaarlijkste moment dat het team van De Boer daar tegenover kon stellen was een schot van Eriksen. De Deen schoot de bal in de 37ste minuut van dichtbij over het doel van zijn landge noot Kevin Stuhr-Ellegaard. Na rust kwam Ajax flitsend uit de kleedkamer. De tus senstanden op de andere velden (FC Twente en PSV op voorsprong) maakten nogmaals duidelijk dat alleen een overwinning telde om de kampioenskansen levend te houden. Een snel doelpunt was dan ook het beste wat Ajax kon overkomen. Onder aanvoering van Siem de Jong zocht Ajax direct het doel van Heerenveen. En met succes. De Jong gaf de bal bijzonder fraai mee aan Eriksen, die er vervolgens wel raad mee wist. Onder het oog van het bezoekersvak zette hij Ajax voor het eerst op voorsprong in het Abe Lenstra Stadion: I -2. Het doelpunt van Eriksen gaf Ajax vertrouwen, maar zeker geen rust. Net als in de eerste helft bleef Heeren veen met grote regelmaat gevaarlijk voor het doel van Vermeer opduiken. Het bleef voor Ajax gelukkig alleen Ajax boekte tegen sc Heerenveen een 2-1 -zege en is nog slechts één overwinning verwijderd van de dertigste landstitel. Als een kat met negen levens sleepte Ajax tijdens een bloedstollend spannende middag een over winning weg uit het Abe Lenstra Stadion. Dat Heeren veen nergens meer om speelde, was niet te merken. De thuisploeg was er alles aan gelegen om de laatste thuiswedstrijd van het seizoen winnend af te sluiten en het eigen publiek te vermaken. Frank de Boer koos in Heerenveen voor Siem de Jong als diepe spits. Het kostte Mounir El Hamdaoui zijn ba sisplaats en leverde Demy de Zeeuw een basisplaats op doordat hij de plek van de doorgeschoven De Jong op het middenveld kon innemen. In de negentiende minuut sloeg de Ajacieden de angst om het hart. Mika Vayrynen zag Kenneth Vermeer iets voor zijn doel staan en passeerde de keeper van Ajax van grote afstand met een bekeken inzet. De teruglo pende Vermeer raakte de bal nog wel, maar kon niet voorkomen dat de thuisploeg een I -O-voorsprong nam. Een tegenvaller voor Ajax en Vermeer. Zeker ook om dat de doelman even daarvoortwee keer uitstekend had gered na gevaar uit een Friese hoekschop. De vreugde bij de Friezen over de goal van Vayrynen was van korte duur. Binnen een minuut bracht Miralem Sulejmani Ajax alweer naast Heerenveen. Op aangeven van Christian

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24