AJAX HEEFT TITEL NU Met een prachtig slotakkoord had Siem de Jong in de wed strijd tegen Excelsior het laatste woord op de voor Ajax schitterende middag. Terwijl de Amsterdammers met 4-1 wonnen, leed PSV een ruime nederlaag bij Feyenoord. Ajax heeft daardoor de titel opeens in eigen hand. Ajax kende een flitsstart door een snel doelpunt van Lorenzo Ebecilio, die de bal na een afgeslagen vrije trap met uiterste nauwkeurigheid langs doelman Pellatz mikte; I -0. Het was het honderdste officiële doelpunt van het seizoen. Dat het de openingstreffer betrof en niet een gelijkmaker had Ajax te danken aan Kenneth Vermeer, die twee minuten daarvoor een katachtige redding verrichtte op een kopbal van Gudde. Het gaf wel aan dat Excelsior zich deze subtropische middag allerminst wilde verstoppen. Dat de club van Alex Pastoor de nummer 16 is in de Eredivisie, daar wilde Frank de Boer vrijdag al weinig waarde aan hech ten. Hij zag een gevaarlijke ploeg en dat zagen zijn spe lers vanaf zondagmiddag ook. Want in de 28ste minuut kopte de vrijstaande Fernandez net naast het doel. Twee minuten na die speldenprik van Fernandez, wat zijn laatste actie bleek want hij werd in de 34ste minuut gewisseld, barstte de ArenA uit zijn voegen. Niet dat Ajax een excellente actie op de mat legde, maar op de grote Sony-schermen kwam een juichende Georgi- nio Wijnaldum in beeld die Feyenoord tegen PSV op een I-O-voorsprong had gezet. Een daverend applaus klaterde van de Amsterdamse tribunes. Toen moesten de elf Ajacieden het op de mat weer overnemen van de fans. Dat lukte lang niet altijd naar de zin van de fans en henzelf want het bleef Excelsior dat de vrije mensen vrij gemakkelijk wist te vinden. En zo bleef de voorsprong bij rust minimaal. 'Wij speelden de eerste tien minuten onwennig,' vond De Boer. 'Misschien was het de span ning om een goed resultaat te moeten behalen. Daarna hebben we ons herpakt en na die goede redding van Kenneth Vermeer hadden we controle.' In de rust had De Boer gezegd dat zijn mannen iets min der druk mochten zetten en dat het vooral de drie aanval lers moesten zijn die de laatste linie moesten opjagen. De verdediger-in-ruste ergerde zich vervolgens groen en geel aan zijn mannen toen Daan Bovenberg de gelijkmaker mocht inkoppen. 'Die bal hangt vijf minuten in de lucht. Je hebt alle tijd om goed te timen.' Mounir El Hamdaoui had na de aftrap direct een aardige mogelijkheid om de score weer te doen kantelen, maar het schot ging voorlangs. Zo bleef het razendspannend. Nadat op het scherm de rode kaart voor PSV'er Orlando Engelaar was vertoond, yT 22 W TERUGBLIK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 22