Kenneth Vermeer Een seizoen dat al als verloren werd beschouwd, kan vanmiddag toch nog prachtig ein digen. Dat geldt niet alleen voor Ajax als geheel, maar zeker ook voor de doelman van de Amsterdammers. Kenneth Vermeer - hersteld van een achillespeesblessure - dacht pas na de zomer zijn rentree te maken, maar moest zijn ambities bijstellen. 'Hier had ik tijdens mijn revalidatie helemaal geen rekening meer mee gehouden. Wat ik nu allemaal meepik, is voor mij pure bonus.' 'DIT IS VOOR MIJ PURE BONUS' Tekst Maarten Dekker Negentig zinderende minuten resteren nog, als passend slot van een memo rabel voetbaljaan een seizoen dat voor Kenneth Vermeer eigenlijk al leek te eindigen voordat het goed en wel be gonnen was.Tijdens de ochtendtraining op 12 augustus 2010 scheurde zijn rechter achillespees af. Zomaar; vanuit het niets. Alsof iemand de reservedoelman van Ajax van achteren onderuit schopte, zo voelde het, Maar achter hem stond helemaal niemand.'Als het nou aan het begin van de training was gebeurd, dan had je kunnen zeggen dat ik nog niet warm was. Maar we waren al bijna klaar De jongens deden een afwerkoefening, zoals we de meeste trainingen afsluiten. En ineens lag ik daar' Op het moment dat de stand-in van Maarten Stekelen burg geblesseerd raakte, was het nieuwe seizoen amper onderweg. Ajax moest bijvoorbeeld nog afrekenen met Dinamo Kiev om zich te plaatsen voor het hoofdtoer nooi van de Champions League en was de Nederlandse competitie begonnen met een gelijkspel bij FC Groningen (2-2).Tijdens de oefencampagne had Vermeer aardig wat wedstrijden gespeeld, maar dat was natuurlijk ook bij afwe zigheid van Stekelenburg, die in diezelfde periode met het Nederlands elftal glorieerde tijdens het WK in Zuid-Afrika. Toen de doelman van Oranje terugkeerde in Amsterdam, was hij vanzelfsprekend direct weer eerste keus. Vermeer had gehoopt gaandeweg het seizoen zijn wed strijden mee te pikken, maar bij het horen van de diagnose besefte hij dat hij zijn doelen drastisch moest bijstellen. 'Voor het revalideren na zo'n ernstige blessure staat in principe zes maanden. Maar daarna moet je ook nog fit worden om weer te kunnen keepen. Ik heb al heel snel

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 14