Het contract van de geboren Volendammer loopt aan het einde van dit seizoen af en wordt niet verlengd. Koning vind dat uiteraard jammer, maar kijkt nu al tevreden terug op zijn periode bij de Friese formatie, "sc Heerenveen is een hele mooie en warme club. Het is jammer dat het de laatste twee jaren wat onrustig is geweest. Heerenveen staat toch bekend als rustige club, daarom is het ook zonde dat het sportief gezien ietsjes minder gaat." Zodoende speelt Gerry Koning vandaag waarschijnlijk zijn laatste thuiswedstrijd. Het is spijtig voor de sympathieke speler. "Je weet dat het er aan zit te komen", zegt Koning. "Ik ben vrij nuchter, dus bij te pakken neerzitten doe ik niet." Koning maakte verschillende trainers mee bij sc Heerenveen en elke trainer deed bij tijd en wijle een beroep op de veelzijdige back. "Dit seizoen heb ik meer minuten gemaakt dan vorig seizoen", vertelt Koning. "Vorig jaar was het natuurlijk teleurstellend hoe het is verlopen. Dit seizoen staat het wel beter. We hopen natuurlijk nog op een leuk einde. De play-offs zijn theoretisch nog haalbaar, maar we hebben het in een aantal wedstrijden laten liggen. Voor de winterstop ging het bij vlagen heel goed. Na de winterstop hebben we een aantal wedstrijden minder goed gespeeld. De ene keer gaat het goed, de andere keer minder." Wetenswaardigheden rugnummer 37 geboren 3januari1980 Volendam Nederland positie doelpunten verdediger 0 In Ajax treft sc Heerenveen een tegenstander die nog volop in de race is voor het kampioenschap. Het is de laatste weken wel gebleken dat zowel Ajax, maar ook PSV en FC Twente punten laten liggen. Een spannend slot van de competitie. "Ik denk dat we twee ploegen zullen zien die nog vol ergens voor willen spelen. Ajax voor het kampioenschap en sc Heerenveen voor het laatste kansje op play-offs. Die strijd maakt het vooraf natuurlijk al boeiend." Hopelijk kan Gerry Koning vandaag nog speelminuten maken zodat hij afscheid kan nemen van zijn eigen publiek, in het eigen Abe Lenstra stadion. Gerard Kerkstra 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 9