Miratem Sulejmani van Friesland naar Amsterdam, ik sprak de speler op een mooie, zonnige vrijdagmiddag. Miralem: 'ik krijg nog steeds een warm gevoel als ik in Heerenveen ben. Het Abe Lenstra Stadion is een soort tweede huis voor mij", vertelt Mikki. "Ik heb een fantastische tijd gehad bij die club. Ik heb veel mogen leren van de trainers en ben de club daar dan ook zeer dankbaar voor. De overgang naar Ajax was voor mij een sprookje. Een droom kwam uit. De start van dit seizoen verliep niet helemaal naar wens. De media schreven slecht over mij. Ik zou er plotseling niets meer van kunnen. Nee, dat was absoluut niet het geval. Ik kon blijkbaar even niet goed omgaan met de druk die er lag op mijn persoon. Bovendien kreeg ik niet het juiste gevoel van de toenmalige trainer". Na de trainerswisseling gaat het weer als vanouds met de Servische buitenspeler. "Ja zeker, mijn vertrouwen is groeiende". Kun je ons uitleggen waaruit dat vertrouwen bestaat? "Of course. Het is een soort van benadering naar een persoon toe. Je hebt een klik met elkaar of niet. Ik zit weer lekker in mijn velen heb weer veel plezier in het spelletje". En dat komt mede dankzij een andere benadering van de nieuwe trainer? "Absoluut. De trainer (Frank de Boer) straalt rust en persoonlijkheid uit, en dat heb ik blijkbaar nodig. Je moet niet vergeten dat ik nog maar 22 jaren jong ben. Ik kan en moet nog veel leren. Ik heb, als alles mee zit, nog een grote toekomst voor de boeg", geeft de speler aan. "Ik hoop dit seizoen, maar ook volgend seizoen van grote waarde te zijn voor dit jonge team, want dat hebben we. Ajax beschikt over heel veel potentieel, dus daar moeten we dan ook V 'ets mee gaan doen. We willen de komende wedstrijden winnen en ik wil samen met deze mooie club veel trofeeën pakken". V De kwaliteiten van de snelle spits liegen er niet om. Miralem Sulejmani is een speler met een bepaalde 'schwung'. Kort maar krachtig samengevat, heeft deze speler iets wat vele voetballers niet hebben. Laten we het houden op een soort van wendbaarheid'. De 1m 76 lange speler is snel, is zeer behendig, beschikt over een fantastisch linkerbeen en weet hoe hij een tegenstander voorbij moet komen. In de afgelopen weken laat Sulejmani ook zien wat scoren is. De speler is al wekenlang een beslissende factor in het elftal van trainer Frank de Boer. Ik vroeg Miralem ook waarom hij vele ballen met de buitenkant van zijn schoen speelt. Sulejmani: Het is iets wat er in de loop van de jaren is ingeslopen. Het is begonnen in de jeugd van mijn oude club Partizan Belgrado. Het is een kwaliteit van me. Je kunt het zien als een extra soort wapen", lacht de speler. Veel voetbalplezier vandaag en dat de beste mogen winnen besluit Mikki zijn verhaal. Sipke Tjerkstra jéF 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 38