Hotel VERMES Café-Restaurant - Even kon Heerenveen opfleuren, in een paar minuten moest Ajax drie cor ners weggeven, doch bij momenten was er toch ook grote aarzeling in het spel van de 'thuisclub. In verdedigend opzicht werden fouten gemaakt. Van de -te veel vrij gelaten rechtervleugel kwam in de 31ste minuut een voorzet, voor doel was de dekking ook' al niet in orde en van dichtbij gaf Bruins (vroeger Oranje Nas sau, Sneek) Ajax een '1—3 voorsprong. Daar bleef het bij tot de rust en met deze cijfers op het scorebord mpcht Hecren- veen niet eens klagen. Ajax' was supe rieur. geweest op alle onderdelen, kon al leen op schieten maar juist voldoende halen. Welk een verschil met de ontmoe- tingt te Amsterdam, toen Heerenveen he le perioden het beste van het spel had. Overrompelende Ajax-start na rust. We weten niet. met welke voornemens Heerenveen na de rust het veld betrad, maar als die goed zijn geweest, dan kreeg de hoop op herstel al direct een hevige knak Michels, in wiens rushes steeds veel vaart zat. drong met dé bal aan z'n Het elftal van Ajax dat met 6-5 verloor van Heerenveen. V.l.n. r. achter: jan Potharst, joop Stoffelen, Gorrie van der HoevenGerrit Beumer, Cor van der Hart, Ad van den Pol, Theo Broekman, Jan Looyen. Voor: Gerrit Fischer, Rinus Michelf, Gerard Bruins, Gerard van Dijk, Guus Drager. De keeper van der Pol werd vervangen door Leenvaart. - Zo duidelijk gunstig was het spclbcold voor Ajax, dat de openingstreffer in de 6e minuut helemaal niet onverwacht kwam, nadat een doelpunt van Brand- sma terecht wegens buitenspel was afge keurd. Een verrassend schot was het overigens wel. Jqop Stoffelen, goed stu wend, won op zo'n 20 M. voor de goal een duel met spil De Jong en schoot on verwacht hard in (0—1). Mogelijk had Vooistra. de vervanger van Veenstra, op dat moment weinig uitzicht. Heerenveen verzette zich wel, kon een maal op een hoge voorzet van rechts re serve-doelman Lecntvaar belagen, doch deze sloeg het leer juist boven Germ weg. en Abe knalde de stuitende (moei lijke!) bal over de lat. Voor Stoffelen moest er een reserve-bril uit de kleedka mer komen, welke zyn kijk op het spel niet verminderde. Ajax vormde een gaaf geheel en de thuisclub kon dat niet bre ken. Vooral het plaatsen liet veel te wensen over bij de blauw-witten. Uit een door spil De Jong slordig genomen vrije schop kon Ajax een aanval opzetten en de iets naar bin nen gekomen snelvoetige linksbuiten .Drager voerde die op z'n eentje uit. 'Tegenstand ondervond hij niet en toen bovendien doelman Vooistra het moment van uitlopen niet .gelukkig koos. was het* met een beheerst schot raak (0—2). Na afloop der wedstrijd even haar JL Er waren toen nog maar twaalf minu ten gespeeld en de druk van Ajax was zo groot, dat 't leek of er veel meer rood- witten waren dan pompeblêddendragers. Na een kwartiertje kwam Heerenveen tot iets beter tegenspel en had by de op luchting brengende aanvallen eenmaal enorm pech. Prachtig werkten Brandsma en Abe Eenstra zich langs de prima „stopper" Van 't Hart, Marten schoot tegen de lat! 't Was echter uitsteL In de 20ste minuut bracht Jonkman met een goed aangegeven bal Abe Leostra op gang, een korte dribbel en Lcentvaar mocht de bal uit het net halen. Geen hand had hU uit- gestoken, zó verrassend en zó hard was het schot van een kleine twintig meter afstand (1—2). voet in een flits tot diep in de Heeren veen-stellingen. ontweek op het juiste moment Jan Lenstra en gaf met een schot van dichtbij Vooistra geen kans (14). Precies 18 seconden wees onze chro nometer aan! Een lelijke tegenslag voor de thuisclub, die weliswaar aanvallend wat resoluter optrad aan voor de rust eens moest linksback Beumer i>ij een schbt van Abe op de doellijn Leen.tvaar assisteren maar overigens alle aan dacht moest blijven besteden aan listige combinaties van de rood*witte aanval en tal van problemen nauwelijks het hoofd kon bieden. Vooistra wist uitlopend 7 mei 19)0. Wim Molenaar op de schouders na de sensationele wedstrijd tegen Ajax. Fa. A. LUBA(U-en ZN. Tclcioon 2621

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 24