AUTO 0UREXI.NL voor luxe en comfort YN'T SPIER rond het voetbal De laatste thuiswedstrijd van de regulier competitie, en ook mijn laatste bijdrage (in verband met andere drukte) aan de rubriek yn 't spier. De afgelopen drie jaar heb ik samen met duo schrijfster Greta Smink de bijdragen verzorgd. In die periode heb ik vele sc Heerenveen gerelateerde mensen mogen interviewen. In deze laatste bijdrage blik ik terug. Vele stewards passeerden de revue. Allen met een eigen verantwoordelijkheid. Ondanks de verzamelnaam steward. Zo zijn er stewards met een medische verantwoordelijkheid, maar ook stewards die verantwoordelijk zijn voor wat er op het parkeerterrein plaats vindt, sc Heerenveen verwacht ook dat stewards naast het in de gaten houden van de gang van zaken optreden als gastheer. Ook heb ik mogen praten met Bert van Oostveen, de huidige directeur van de KNVB. Van Oostveen werkte toen nog als manager competitiezaken bij de KNVB en wilde wel één en ander vertellen over zijn werkzaamheden bij de KNVB en hoe moeilijk het is om een goed competitieschema in elkaar te draaien. Schrijver Harry Walstra schreef een boek: "Feanster Passie", bij hem ben ik thuis geweest. Eenmaal daar had Walstra zoveel om over te vertellen dat ik daar een seizoen lang alle programmaboekjes wel mee had kunnen vullen. Ik heb het bij twee gelaten. Aan het woord zijn ook een aantal mensen geweest die in de groenvoorziening rondom het stadion werken. Maar ook medewerkers van de catering, en speaker Jouke de Vries. Dit seizoen sprak ik onder andere met Rikus de Vries, de voorzitter van Aktie '67, die verantwoordelijk is voor onder meer het uitgeven van dit programmablad, en nog vele andere activiteiten om extra geld te kunnen genereren voor sc Heerenveen. Wat opvalt aan al deze mensen die zich zo inzetten voor sc Heerenveen is dat het grootste deel het met het hart voor de club doet, maar dat er ook een aantal mensen zijn die het doen als broodwinning, en daardoor natuurlijk wel enige band met de club hebben opgebouwd. Maar voor hen is sc Heerenveen niet de hoofdzaak. Ik heb het de afgelopen drie jaar met veel plezier gedaan. Ik wens de blijvende redactieleden veel succes in het nieuwe seizoen. Cees Visser VERRASSEND COMPLEET 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 17