ALBERT VAN DER SLEEN Trienke Reïtsma de week van BLOEMSIERKUNST 15 Als we de immer opgewekte Albert van der Sleen spreken, vertelt hij blij te zijn dat het seizoen van sc Heerenveen niet als een nachtkaars uitgaat. "Ik had het niet meer verwacht, maar gelukkig gaat het nog steeds ergens om", zegt de geboren Eindhovenaar, die gisteren (Koninginnedag) zijn 48e verjaardag vierde. "Want niets frustrerender voor een voetballer dan te moeten trainen voor wedstrijden die slechts om des keizers baard gaan. Maar ziedaar, dankzij het feit dat ook onze concurrenten steken laten vallen, doen we nog steeds mee. En kunnen we ook nog invloed uitoefenen op wie van de drie titelkanshebbers de kampioensvlag mag hijsen." Zijn laatste bewering is elk geval nog steeds van kracht. De woorden die hij daarvoor bezigde, werden echter genoteerd op de vooravond van het treffen in het Venlose. En zoals bekend kreeg dat niet het resultaat waar de even fanatieke als aimabele Van der Sleen op had gerekend. Hoewel het laatste misschien iets te sterk is uitgedrukt. 'Dat we van VW winnen, mogen we toch wel van uitgaan' was zijn voorzichtige formulering. En het weer opgeleefde legioen dacht er net zo over. Een voorwaarde, want dat was het, waaraan helaas niet is voldaan. Waardoor, spijtig genoeg, de optimistische voorbeschouwing van Albert van der Sleen vrijwel alle kracht en waarde heeft verloren. Want hoe moeilijk ze op papier ook lijken, de resterende twee duels, met respectievelijk Ajax en Roda JC, stemden hem nog alleszins hoopvol. "Ik heb Ajax onlangs nog in actie gezien in de uitwedstrijd tegen NEC en ik was niet onder de indruk", licht de keeperstrainer toe. ,,En dan bedoel ik hoe ze als team functioneerden. Want buiten kijf staat dat het allemaal prima voetballers zijn. Een eenheid vormen ze echter slechts bij vlagen, waardoor ik zeker mogelijkheden voor ons zie. Want reken maar dat onze voorhoede elke tegenstander die naar het Abe Lenstra stadion komt onwillekeurig ontzag inboezemt." Uiteraard kon Van der Sleen toen niet vermoeden dat Assaidi, vanwege zijn gele kaart bij VW Venlo, ontbreekt tegen de Amsterdammers. Overigen een zowel onnodige als sneue kaart, met name omdat de buitenspelpositie waaruit hij werd teruggefloten geen buitenspel was. Doorgaand op Van der Sleens (voor)beschouwing behoefde ook de confrontatie met Roda JC geenszins uitzichtloos te zijn. "Roda uit is sowieso moeilijk, dat staat voorop. Maar wellicht dat ze zich dan al verzekerd weten van de vierde plek, zodat bij hen de druk eraf is." Helaas behoeft het geschetste (ideale) scenario nu al een aanpassing, namelijk het wegstrepen van twee winstpunten. Zeven zitten er nu nog in de pot en de vraag is of het reëel is dat ze alle gepakt gaan worden. En zo ja, is de achtste plek daarmee dan behaald. Veel verstandiger is ons vooreerst te bepalen bij de realiteit van vandaag, zijnde de confrontatie met Ajax. En dat deze mag maar verlopen conform de wens van Albert van der Sleen: "Een mooie wedstrijd die alles in zich heeft; eentje waarvan het publiek van de eerste tot en met de laatste minuut geniet. En hopelijk wij de winnaar van zijn." Bert Veenstra SchoTerlandseweq 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 15