Succes! BEGELEIDING IN SENIORENWONINGEN de toekomst www. kuiperverzekeringen 13 rl "Nat" en "Wiet" staat er op de trap in het Abe Lenstra Stadion. Het stadion wordt letterlijk in de verf gezet. Figuurlijk werd sc Heerenveen dit seizoen ook in de verf gezet. Door de jeugdopleiding, dat door de ontwikkeling van Narsingh en Gouweleeuw de vruchten plukt van de jarenlange investering. Voor die ontwikkeling schept Jorg Duursma de vereiste randvoorwaarden. "Ik coördineer, organiseer bij sc Heerenveen alles tot en met de Beloften en bij FC Emmen de C en de D-jeugd." Bij sc Heerenveen liep de samenwerking met onder andere OSG Sevenwolden al goed, maar Duursma heeft bij de ploeg uit Drenthe ook geholpen dit op te zetten. "Je moet hierbij denken aan vrijstellingen voor bepaalde vakken, trainingen die in het rooster worden verweven,", zo somt de oud-voetballer van Drachtster Boys op. Daarnaast bekommert Duursma zich om de huisvesting van de jeugdspelers. "Spelers moeten zelfstandig leren te functioneren, wat binnen een gastgezin kan. Zo zijn we dit seizoen uitgebreid van negen naar zestien gastgezinnen. Het komt heel precies wat voor een bepaalde voetballer een goed gastgezin is. Het gezin moet meedenken dat ze een voetballer in huis nemen, er moet structuur zijn en misschien wel de belangrijkste, er moet een klik zijn tussen voetballer en gezin. Daarom worden zowel de voetballer, de ouders ervan en het gastgezin gevraagd wat hen het beste lijkt." Spelers die zelfstandiger zijn, wonen zelfstandig. Deze jongens moet je vooral preventief vaardigheden aanleren zodat hij het beste functioneert in de maatschappij als speler en als mens. Daarnaast is sc Heerenveen gaan samenwerken met Centrum Topsport Onderwijs. DuursmaJ'Overeenkomst tussen zwemmers, turners, schaatsers en voetballers is dat ze behoefte hebben aan rust. Zo kwamen we uit bij een verzorgingstehuis in Oranjewoud, waar een aantal woningen leeg stonden. Na een vergadering onder de ouderen werd ermee ingestemd dat de sporters er mochten komen wonen." En het mes snijdt aan twee kanten. "De ouderen vinden het wel leuk, al die jonge mensen om hen heen en voor de sporters is het goed dat ze er wonen. Niet alleen vanwege de rust, maar ook vanwege de sociale controle. De muziek kan niet te luid en feestjes kunnen er ook niet gehouden worden." Zo zorgen ouderen dat de jonge topsporters niet alleen als sporter stagen, maar ook als mens goed uit de verf komen... Palle Mulder

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 13