DRUISTIG AJAX GEEN PARTIJ 34 TERUGBLIK Ajax heeft de achtste finales van de UEFA Europa League niet overleefd. In een povere returnwedstrijd op het kunstgras van Spartak Moskou liepen de druistige Ajacieden tegen een 3-0-nederlaag op. Ajax bleef in het Luzhniki Stadion onverklaarbaar ver verwijderd van het niveau dat werd gehaald in de thuis wedstrijd. De Ajacieden oogden angstig en sprongen veel te slordig om met balbezit. Het Amsterdamse spel was druistig en kwetsbaar. Spartak Moskou kreeg én benutte alle tijd en ruimte om te voetballen. Dmitri Kombarov profiteerde na 21 minuten spelen als eerste van de Am sterdamse zwaktes. Gelanceerd door aanvoerder Alex schoot de aanvallende helft van de tweeling - broer Kirill stond in de verdediging - met zijn linker ijskoud raak: I -0. De ploeg van Frank de Boer streed eigenlijk vanaf dat moment al een verloren strijd. Om de I -O-achterstand uit de heenwedstrijd te repareren was op Russische voetbalgrond een snelle Ajax-treffer gewenst. Omdat de gasten ook na de treffer van Kombarov bleven gros sieren in balverlies leek een gelijkmaker buiten bereik. Ondanks de steun van de 200 meegereisde Ajax-sup- porters in het imposante Luzhniki Stadion incasseerde Ajax na een half uur al de 2-0. Kort nadat Eriksen een af standsschot op het dak van het doel had gemikt, schoot vedette en spits Welliton wel raak. Nadat de Ajacieden de bal, op de helft van Spartak, hadden verspeeld, was Welliton de laatste pion van een watervlug uitgevoerde counter. Net als eerder zijn kameraad Kombatov al deed, rondde ook Spartaks nummer I I na een korte rush met zijn linker beheerst af. Na een half uur voetbal len kreeg de retumwedstrijd om een plek in de kwart finales van de Europa League alle nare trekjes van een mission impossible. Het was aan doelman Jeroen Verhoeven te danken dat Ajax niet voor rust al een derde tegengoal incasseerde. Hij tikte een lepe inzet van Evgeni Makeev stijlvol uit de doelmond. Te weinig Ajacieden haalden voor rust hun normale niveau. De ondermaatse teamvorm bleek do delijk tegen het leep combinerende Spartak Moskou. Ajax-trainer De Boer probeerde na rust het tij nog wel te keren. Aras Özbiliz was de vervanger van Miralem Su- lejmani, terwijl Daley Blind werd gewisseld voor Eyong Enoh. Vurnon Anita - gestart als controleur op het mid denveld - zakte een linie en speelde verder als linksback. Met Enoh op het middenveld hoopte De Boer op meer lijn in het spel en een betere aanvoer richting (vooral) spits Siem de Jong, Negen minuten na de pauze deed Alex Ajax opnieuw pijn. De Braziliaanse spelmaker liet in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 34