AJAX TOONT TWEE GEZICHT I' U Pondres K 32 W TERUGBLIK Ajax won de competitiewedstrijd bij hekkensluiter Willem II met I -3, na de rust te zijn ingegaan met een I -O-achterstand. Pas in de tweede helft kwam Ajax op gang en werd er drie keer gescoord. Willem II speelde het laatste kwartier met tien man na een rode kaart voor invaller Halilovic. Een rommelige middag leverde Ajax uiteindelijk geen averij op. Ajax begon aan de wedstrijd met een wijziging in het vertrouwde basisteam. Jeroen Verhoeven startte in het doel bij Ajax, als vervanger van Maarten Stekelenburg die op de dag voor de wedstrijd tijdens de training zijn rechterduim brak. Het team van Gert Heerkens verraste menigeen door direct volop in de aanval te gaan. Via Maceo Rigters opende Willem II het vuur. Rigters schoot van grote af stand snoeihard op het doel van Ajax. Verhoeven liet zijn kwaliteiten meteen zien door op katachtige wijze het schot naar rechts te keren. De daarop volgende kopkansen via Bart Biemans en de van Ajax gehuurde jan-Arie van der Heijden gingen naast. Ajax kwam enkele minuten later pas op gang. Miralem Sulejmani probeerde met een zacht schot op het Wil lem ll-doel keeper Vladan Kujovic wakker te schudden. Ook Christian Eriksen liet even van zich spreken nadat Giovanni Gravenbeek en Ricardo Ippel beiden balver lies hadden geleden door miscommunicatie. De Deen greep zijn kans en schoot in de handen van Kujovic. Tot echte uitgespeelde mogelijkheden kwam Ajax nog niet. Toch was het Willem II dat na twintig minuten op voor sprong kwam. Nadat Verhoeven een schot van Juha Hakola rommelig had weggebokst, profiteerde Rangelo Janga van een onoplettende Toby Alderweireld en pas seerde Verhoeven; I -0. Ook na de I -0 bleef Willem II loeren op nog een doelpunt, maar nog een keer tot scoren kwamen de Tilburgers niet. De Boer wisselde aan het begin van de tweede helft Lorenzo Ebecilio en Demy de Zeeuw voor Aras Özbiliz en Dario Cvitanich. Met de nóg aanvallendere ploeg was het voor Ajax zaak om de gelijkmaker zo snel mogelijk te maken. En dat gebeurde. In de eerste minuut van de tweede helft schoot Siem de Jong de gelijkmaker bin nen nadat hij goed was vrijgespeeld door Özbiliz. De Armeense rechtsbuiten speelde zich kort na het doel punt opnieuw op fraaie wijze vrij en zette goed voor op Sulejmani. De Serviër schoot vanaf links op de lat. Uit de daaropvolgende hoekschop kopte De Jong in han den van de Willem ll-doelman. Daarmee was Ajax in de eerste vijf minuten na rust gevaarlijker dan tijdens de pqfldrm <*Oelorric.^'nartglJ' S|

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 32