AJAX NA GOED SPEL MET LEC 30 W TERUGBLIK In de eerste helft van het Europa Leagueduel met Spar- tak Moskou speelde Ajax volgens trainer Frank de Boer 'het beste voetbal onder ons bewind'. Zijn ploeg kreeg kans op kans, maar bleef na een toevalstreffer van Alex met lege handen achter. Net als in de met 4-0 gewonnen wedstrijd tegen AZ kregen liefst negen spelers uit de eigen jeugdopleiding een basisplaats. Alleen Demy de Zeeuw en Miralem Sulejmani speelden nooit in een jeugdteam van Ajax. De Ajacieden speelden in de eerste helft zoals De Boer het het liefste ziet. Drukzettend, goed combtnerend en fel. Al binnen een minuut leidde het goede spel tot een enorme kans voor Siem de Jong, die vrij voor de keeper stond. De Jong, vanwege de disciplinaire schorsing van El Hamdaoui weer spits, koos echter te gehaast voor een schot. Maar Ajax ging door, drong Spartak ver terug in de eigen defensie en reeg aanval aan aanval. Daley Blind vond in de zevende minuut De Jong, die zijn kopbal net over de dwarslat zag verdwijnen. Vijf minu ten later tikte doelman Andriy Dykan een fraai draaiend schot van Lorenzo Ebecilio net over en het kon niet anders of Spartak zou onder de immense druk van Ajax bezwijken. Kansen volgden voor De Zeeuw en ook Su lejmani was met een mooie vrije trap dicht bij een doel punt. Nadat ook de mooiste aanval van de eerste helft in schoonheid was gestorven en De Jong een bijna zeker doelpunt door doelman Dykan tot comer verwerkt had zien worden, kon Ajax zich maar één ding verwijten: dat het Spartak niet al lang op een onoverbrugbare afstand had gezet. Tegen al dat voetbalgeweld van Ajax had den de Russen slechts met één gevaarlijke aanval ge antwoord, die door Maarten Stekelenburg onschadelijk werd gemaakt. In de tweede helft was een heel ander Spartak Mos kou te zien. Nu combineerde de ploeg van trainer Kar- pin zich door de Ajax-linies heen. Het eerste schot op doel kwam in de 54ste minuut van aanvoerder Alex. Ajax antwoordde in dezelfde minuut met een prach tige voorzet van Ebecilio en een vallende kopbal van De Zeeuw. Helaas ging die recht op de doelman af. Maar Spartak ging onverdroten verder en dat Ajax de kansen zo verkwistte, kwam de ploeg in de 57ste minuut duur te staan. Het was weer Alex met een daverend schot, dat nu in de verre bovenhoek verdween. Volstrekt te gen de verhouding in stond het 0-1 Ajax leek na een uur op gelijke hoogte te komen, maar De Jong kopte uit een comer net naast. Zo bleef Ajax achter de feiten aanlopen en ging Spartak brutaal op

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 30