FC GRONINGEN VERLENGT ABONNEMENT OP SUBTOP Voor het zesde jaar op rij tussen de plaatsen vijf en acht FC Groningen is na een uitstekende eerste seizoenshelft teruggekeerd in de voor de club vertrouwde subtop. Al voor het zesde jaar op rij bivakkeert de noordelijkste profclub van Nederland tussen de plaatsen vijf en acht. hgy DE TEGENSTANDER I Tekst Wim Masker Na negentien speelronden ging FC Groningen De goede competitiestart kwam ook voor de eigen de winterstop in met een verrassende derde aanhang als een verrassing en wel om twee redenen. In plaats. De hoge klassering was vooral te dan- de eerste plaats was daar het vertrek van trainer Ron ken aan de uitstekende resultaten in thuiswedstrijden. Jans. De dit seizoen bij sc Heerenveen werkende coach In de eerste competitiehelft was Ajax de enige club die was in acht jaar tijd uitgegroeid tot boegbeeld van de een punt uit de Euroborg wist mee te nemen. Het duel ^ïoorderlingen. Menigeen in Groningen en omgeving eindigde in 2-2. Daarna volgden negen Groningse over- vreesde dat het gebrek aan ervaring bij zijn opvolger winningen op rij. Buiten Groningen presteerde de club Pieter Huistra de ploeg zou opbreken, Ook het vertrek aanzienlijk minder goed. Slechts twee maal - na bezoek- van een groot aantal ervaren krachten gaf weinig reden jes aan Willem II en VW - stapten de Groningers met tot optimisme. FC Groningen bezuinigde na vorig sei- drie punten in de spelersbus. zoen stevig op de salariskosten. Gibril Sankoh, Goran Lovre, Sepp De Roover, Ondrej Svejdik, Theo Lucius en de huurlin gen Daley Blind, Mike Zonneveld en Morten Nordstrand verdwenen van de loonlijst. Daartegenover stonden slechts drie aankopen: Dusan Tadic, Jonas Ivens en Maikel Kieftenbeld. De selectie werd verder getalsmatig op peil gebracht door het terugha len van de huurlingen Gonzalo Gar cia, Jeroen Veldmate en Shkodran Metaj, en twee spelers uit de Be loften, Jorrit Kunst en de twee jaar eerder van Ajax A2 overgenomen Darryl Lachman. Pieter Huistra introduceerde bij Groningen een vaste speelstijl die vergelijkbaar is met die van Oranje: 4-2-3-1. VASTE SPPELSTIJL Huistra en zijn assistent Erwin van de Looi introduceerden een vaste speelstijl die vergelijkbaar is met die van Oranje: 4-2-3-1, met on der anderen drie aanvallende mid-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 26