1Ik geniet van elke dag1 EGON Lorenzo Ebecilio: Na zijn eerste wedstrijd tegen Vitesse op 12 december 2010 is hij uitgegroeid tot een vaste waarde in de voorhoede van Ajax en vorige week maakte hij in de bekerwedstrijd tegen RKC Waalwijk zijn eerste officiële doelpunt voor de Amsterdamse club. Enkele dagen later vond hij ook in competitieverband tegen AZ het net. Het gaat heel snel met de 19-jarige Lorenzo Ebecilio, de nieuwe linksbuiten van Ajax. 'Ik vind het heel mooi, het is een droom die is uit gekomen. Ik debuteerde en mocht vervolgens blijven staan.' Lorenzo Ebecilio begon zijn carrière op jonge leeftijd. 'Mijn oudere oom nam mij en een andere oom die een jaar ouder is dan ik altijd mee naar een veldje om de hoek. Hij heeft ons met onze carrières geholpen.' Lorenzo ging voetballen bij W De Blokkers in zijn woon plaats Hoorn. Al snel viel zijn talent op en via Hollandia belandde hij bij AZ. De profclub stuurde hem echter weg na zijn hartproblemen in 2005. Ebecilio besloot terug te gaan naar Hollandia en beleefde daar een mooi seizoen. 'Het is het hele seizoen goed gegaan en toen wilde Ajax me een kans geven.' Na een goede medische keuring kwam hij terecht in de B2. In de jaren die volgden schoof hij door naar de Bi en de Ai. En tegenwoordig zit hij volledig bij de Amsterdamse selectie. Over de trainer die hem zijn debuut gunde in december, Frank de Boer, is Ebecilio erg tevreden. 'Frank ken ik al vanaf de A-jeugd. Het is een serieuze trainer, die elke dag bezig is met het vak. Hij is heel nuchter, heel duidelijk en heel streng. Als iets niet goed is, krijg je dat te horen. Maar ook als je iets goed doet, vertelt hij het. En tegen kritiek moetje kunnen op dit niveau.' Kritiek zal ongetwijfeld volgen wanneer je speelt bij een van de topclubs van Nederland, maar Ebecilio staat sterk in zijn schoenen. elke wedstrijd een finale is. We moeten elke wedstrijd winnen, als we er nu één verliezen is het gedaan. Daarnaast moet PSV ook punten laten liggen. FC Twente komt nog op bezoek, dus daar moeten we de punten pakken.' De wedstrijd tegen Willem II lijkt op papier een makkelijke, maar Ebecilio beseft dat zijn trai ner gelijk heeft en dat elke wedstrijd belangrijk is. 'Willem II staat er niet echt goed voor, maar als clubs tegen Ajax spelen, hebben ze vaak wat extra. We moeten weer knokken voor de punten.' Zijn carrière verloopt stormachtig en op de vraag waar die gaat eindigen, moet Ebecilio het antwoord schuldig blijven. 'Ik leef met de dag en geniet ook elke dag. Het had ook anders kunnen lopen en dat besef ik maar al te goed. Ik wil mezelf wel blijven ontwikkelen, want ik zie nog veel verbetering. Mijn zwakke punten moet ik sterker maken.' Tegen Willem II zal Ebecilio opnieuw proberen te bewijzen waarom zijn trainer zoveel vertrouwen in hem heeft.# Karlijn van Hoek Kampioen worden is voor Ajax nog steeds mogelijk en ook Ebecilio gelooft er nog in. 'De trainer heeft al gezegd dat vanaf nu

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 7