Het was voor Arjan Swinkels (26) maargoed dat het afgelopen weekend carnaval was. Kon hij zijn hoofd even leegmaken. En dat was nodig. De nederlaag tegen De Graafschap van afgelopen weekend hakte er behoorlijk in. 'Het was niet de eerste keer dit seizoen dat we een kostbare zege uit handen gaven.' Nu wacht de thuiswedstrijd tegen Ajax. Iets speci aals? 'Nee, we kunnen opnieuw punten halen', reageert hij nuchter. 'En omdat we dat in Doetinchem niet hebben gedaan, is het des te belangrijker dit nu wel te doen.' Realistisch? De laatste vijf thuiswedstrijden is Willem II ongeslagen. Het gat met directe concurrent VVV-Venlo is nog steeds vijf punten. En dat is zuur, want afgelopen week zag het er in Doetinchem in de 78e minuut, na het doelpunt van Hakola, hoopvol uit. 'De wedstrijd tegen De Graafschap was eigenlijk een heel saaie 0-0 wedstrijd. Organisatorisch stonden we redelijk. We gaven geen kansen weg en dan doe je het aardig als verdediging. Over mijn eigen spel was ik ook niet eens ontevreden. Dan komen we ook nog eens 0-1 voor. Er is niks aan de hand. Maar toch lijkt het erop dat we de kluts kwijtraken als we scoren. En niet voor het eerst dit seizoen. We verliezen uiteindelijk, terwijl het dé kans was om op twee punten van VVV te komen. Zo'n nederlaag komt dus hard aan. En dat gevoel is tijdens de uitlooptraining de dag erna niet zomaar weg.' Arjan Swinkels, aanvoerder van Willem II, gaat nog steeds voorop in de strijd tegen directe degradatie. Dit seizoen speelde hij in 25 van de 26 competitiewedstrijden voor de rood-wit-blauwen. Strijdbaar is hij niet alleen op het veld, maar ook daarbuiten. Moe van alle kritische, donkere vragen wordt de cap tain niet. Het hoort erbij, en hij leert er ook weer van. 'Het is nooit verkeerd om eens als ploeg en voetballer in een gevarenzone te verkeren. Daar word je sterker van. Maar als het je voor het vijfde jaar op rij overkomt, is dat natuurlijk niet lekker. En als je de kansen niet pakt om het gat te verkleinen, dan voel je je wel eens machteloos. Het lijkt er dit seizoen te vaak op dat een doelpunt ons spel niet ten goede komt. Alsof we de punten toch liever aan de tegenstander willen schen ken.' Swinkels vervolgt: 'Je mag blij zijn dat VVV afgelopen weekend in Arnhem tegen Vitesse verliest en dat ze het uit tegen FC Twente zondag moeilijk hebben. Vervolgens is het aan ons. Dan reizen wij af naar Venlo en moeten er drie punten mee naar Tilburg. Bij winst ziet het er dan weer wat gunstiger uit voor ons. Het is kijken waar het schip strandt. En een beetje hopen. Je hebt het zelf niet helemaal in de hand.' Maar goed, eerst wacht de thuiswedstrijd tegen Ajax voor eigen publiek. 'Het doet me goed dat iedereen ons blijft steunen. We hebben misschien kwalitatief gezien een mindere groep dan vorig jaar, maar het is wel een groep die graag in een Willem II- shirt wil strijden. Iedere wedstrijd strijden we als een collectief. Dat voelt echt anders.' Tegen Ajax verwacht Swinkels dat Siem de jong zijn directe tegenstander is. 'Als El Hamdaoui nog steeds buiten de selectie staat, lijkt me dat het meest waarschijnlijk. Ik heb hem nog nooit als directe tegenstan der tegenover me gehad, dus ik kan weinig over hem zeggen. Wat ik wel kan zeggen, is dat we onze stinkende best gaan doen. We hebben de afgelopen vijf wedstrijden thuis niet verloren. Dus punten in eigen huis houden, waarom niet? Het is mogelijk.' Marloes Vrenken

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 5