Even bellen met...Kluun lHet wordt een geniepige 0-2 'Carnaval is niet iets met zon, salsamuziek en veren op je kont, maar in een kiel staan blauwbekken naar d'n Opstoet bij -2 graden, terwijl je een halve liter Schrobbelèr naar binnen mept tegen de kou', staat in een van zijn columns. Je zou zeggen dat hij alles in zich heeft om Willem U-supporter te zijn. Toch is hij Ajax-fan. Waar is het mis gegaan? Even bellen metKluun! Boven op de kast in de huiskamer in Amsterdam staat nog altijd de Kruikezeiker. Raymond van de Klundert verloochent zijn afkomst niet. In zijn middelbare schooltijd was hij supporter van Bud Broeken, Tonneke van de Ven en Martin van Geel. Tegelijkertijd sliep hij in een Ajax-pyjama. Wat was de eerste wedstrijd van Willem II die je bezocht? Dat was Willem II - Fortuna SC, eind jaren ze ventig. Ze verloren met 0-1. Na de promotie in 1979 heb ik nog een seizoenkaart gehad. Ik her inner me dat ik een keer met een kater van een eindexamenfeest naar het stadion ging. Toen had je nog die sintelbaan en zaten er mensen op de muur rondom het stadion. Konden ze me van bovenaf over mijn nek zien gaan in een van de urinoirs tegen de muur van het stadion. Wanneer kwam Ajax dan in beeld? Begin jaren tachtig ging ik wel eens met vriend jes van het Theresialyceum met de trein naar De Meer. Daar is het begonnen. Later ben ik in Amsterdam gaan wonen. Toen was het hek van de dam. Heb je dan helemaal niets meer met Willem II? jawel hoor. Ik was blij toen ze de Champions League behaalden en vind het heel erg hoe ze er nu voorstaan. Maar dat heb ik in de jaren ze ventig allemaal al meegemaakt. De echte liefde is er niet meer. Carnaval in Kielegat of Kruikenstad? Ik weet dat ik er minpunten mee scoor, maar dat moet dan maar: Kielegat is ieder jaar vaste prik! Hoe zie je de kansen van Willem II dit seizoen? Helaas heel somber. Willem II heeft te weinig overtuigende wedstrijden gespeeld. VVV en Excelsior vind ik niet slechter. En die van Ajax? Het staat bovenin allemaal erg dicht bij elkaar, dus één op drie dat we kampioen worden. En vijftig procent dat we de beker winnen tegen FC Twente. Je voorspelling voor de wedstrijd? Ajax móét winnen, dus ik denk aan een saaie en een geniepige 0-2.® Roger Rossmeisl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 13