AJAX SCHIET WEINIG OP MET F iiiiliu! VS?' TERUGBLIK verzetten. Ook omdat een kopbal van Jan Vertonghen uit een corner van Sulejmani van richting werd veranderd door Erik Pieters. Met de 0-0 halverwege het duel bleef het wankele evenwicht gehandhaafd. De Ajacieden vonden pas in de tweede helft een fatsoenlijke doorgang richting Isaksson, Van der Wiel meldde zich ook vaker voorin. De rechten/erdediger was bij enkele grote kansen betrokken, met name in de slotfase, toen de ruimtes op het veld groter werden. Met de offensieve arbeid van Van der Wiel nam het defensieve werk toe voor zijn directe tegenstander Dzsudzsak. Een angel was daarmee gehaald uit de PSV- aanval. Uitgerekend de Hongaarse aanvaller ontnam de Ajacied met een sliding een schotpoging. Vlak na de pauze had Van der Wiel vrij voor Isaksson kunnen verschijnen als hij de steekbal van Eriksen had verwacht, De Ajacied stond geheel ongedekt in het centrum. Met Rasmus Lindgren als vervanger van Eyong Enoh en later Demy de Zeeuw voor de moegestreden maar weinig aangespeelde El Hamdaoui probeerde Ajax de aanvoer richting aanval te versterken. Het leverde te weinig op om aanspraak te kunnen maken op een overwinning. Invaller Géne'ro Zeefuik vond Stekelenburg op zijn pad. 'Het was soms schaken voor beide teams,' zei Frank de Boer na afloop. 'De centrale verdedigers konden de bal nog net overspelen, maar een bal naar voren - naar het De bij vlagen onderhoudende, maar permanent in een wankele balans verkerende topper tegen PSV leverde Ajax opnieuw kostbaar puntenverlies op in de titelstrijd. Het 0-0-gelijkspel maakte de Ajacieden weinig wijzer. Trainer Frank de Boer gunde Vurnon Anita in Eindhoven een plek in zijn basisploeg, Daley Blind begon daarmee op de bank. Ook Demy de Zeeuw behoorde tot de bankzitters. Gregory van der Wiel behoorde uiteraard tot de basiskrachten. De rechtsback zou - zo was de verwachting vooraf - in zijn honderdste Eredivisieduél interessante voetbalduels uitvechten met Balazs Dzsudzsak, dé smaakmaker bij de Eindhovenaren. De Eindhovenaren zetten vanaf het beginsignaal druk op Ajax. Het resulteerde in een eerste bedrijf waarin de thuisploeg de grootste kansen afdwong. In de openingsfase mikte Ola Toivonen de bal net naast het doel van Ajax-aanvoerder Maarten Stekelenburg. Ook Dzsudzsak zag een schot naast gaan. De Ajax- keeper liet zich ook in de verdere wedstrijd weer van zijn betrouwbaarste kant zien. Voor de pauze had Stekelenburg uitstekende antwoorden op - opnieuw - inzetten van Toivonen en Dzsudzsak. Ajax kwam vooral voor rust slechts spaarzaam onder de druk van PSV uit. Christian Eriksen speelde dwingend, maar hij schoot naast. Stekelenburgs collega onder de PSV-lat Andreas Isaksson kreeg minder werk te

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 33