BEKERZEGE GEEFT VERTROUWEN f In 2007 via RKC Waalwijk naar finale Eén keer eerder bekerden Ajax en RKC Waalwijk tegen elkaar. Dat was vier jaar terug. Toevallig trof fen beide teams elkaar op exact hetzelfde moment in het bekertoernooi. In de halve finale rekende Ajax toen met 3-1 af met de Brabanders, bij wie Jan Vertonghen als huurling speelde. Tekst Monique Janse Het was bovendien de dag dat bekend werd dat er niemand bij Ajax meer met rugnummer 14 zou spelen. De Spanjaard Roger zou de laatste zijn. Het was een cadeau van de club voor de zestigste verjaardag van Johan Cruijff. Na de feestelijkheden verlegde het spektakel zich naar het veld, waar Wesley Sneijder al heel snel de openingstreffer aantekende. Die goal was er een van grote schoonheid. Hij joeg de bal uit een vrije trap ach ter doelman Erwin Lemmens. Maar iets na het half uur was de stand weer gelijk John Heitinga werkte de bal uiterst ongelukkig achter zijn eigen doelman Maarten Stekelenburg. Ajax had erg veel moeite met het vinden van de vrije man, George Ogararu. In de tweede helft ging het echter beter. Ajax domineerde en kwam terecht Voorafgaande aan de halve finalewedstrijd Ajax - RKC Waalwijk kreeg de zestig jaar geworden Johan Cruijff het rugnummer 14 voor altijd uitgereikt. Jan Vertonghen speelde in de halve finale van vier jaar geleden nog in het shirt van de opponent. Hier hoopt hij Gabri van de bal te krijgen. op voorsprong. Er was wel een blunder van Lemmens voor nodig, want toen de Belg de vrije trap van Sneijder niet onder controle kreeg, was Gabri alert en werkte hij de bal over de doellijn, 2-1. 'Na dat doelpunt was het een gelopen koers,' had coach Henk ten Cate geconstateerd. 'De tweede helft liep het bij ons beter. We speelden toen sneller. Als we minder slordig met de kansen waren omgesprongen, was de uitslag hoger geweest.' Na de bevrijdende tweede voorsprong speelde Ajax prachtig voetbal tegen de ploeg van trainer Mark Wotte. Een van de vele mooie combinaties leverde de 3-1 op. Ogararu vond Kenneth Perez, met een balletje achter zijn standbeen langs. De Deen schoof door op Sneijder en invaller Nicolae Mitea - nog geen vijf minuten in het veld - schoot de bal simpel binnen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 26