19 INTERVIEW W DOORZETTINGSVERMOGEN En toen moest het dramatische deel drie in de reeks van Aras-Ozbiliz-blessure-feuilletons nog geschreven worden. Dit keer was het de kunstmatig aangebrachte kruisband in zijn linkerknie die het begaf. Het voelde als de zoveelste mentale opdoffer, beaamt de Amsterdammer. 'Maar als ik terugkijk op die revalidaties, dan was de eerste toch veel zwaarder dan de tweede. Toen wist ik wat me te wachten stond en kon ik me daarop instellen. En ik had dus ook al ondervonden dat het mogelijk is om op je oude niveau terug te komen na zo'n zware blessure. Al blijft het altijd een beetje onzeker of dat een tweede keer dan ook zo is.' Zijn omvangrijke medisch dossier verklaart waarom Özbiliz pas op relatief late leeftijd aan de poort rammelt bij Ajax I. 'Ik ben eigenlijk pas een jaar helemaal fit,' zegt de speler die in 2009 werd uitgeroepen tot Talent van het jaar. Die eretitel kreeg hij niet alleen vanwege zijn prestaties op het voetbalveld, maar vooral vanwege het doorzettingsvermogen dat hij in mindere tijden aan de dag legde. 'Gelukkig ben ik me blijven ontwikkelen, ondanks mijn blessures. Mijn snelheid en explosiviteit hebben er niet onder geleden, ook omdat ik bij Ajax met Mark Kekers heb kunnen samenwerken. Hij is echt een van de beste fysiotherapeuten die er zijn. Ook aan de buitentrainingen met Pim van Dord heb ik veel gehad. Ik ben misschien wel sterker teruggekomen dan toen ik geblesseerd raakte.' Om dat zo te houden moet Özbiliz de spieren rond zijn linkerknie nog altijd extra aandacht schenken, in het krachthonk van de Toekomst en via op maat gesneden oefeningen die hij thuis kan doen. PERSPECTIEF Na zijn goede prestaties van vorig seizoen bij Jong Ajax mocht Özbiliz deze jaargang beginnen bij de A-selectie van Martin Jol. De Scheveninger liet hem ook debuteren in het eerste elftal, eind november in de uitwedstrijd tegen VW Venlo (0-2). 'Hij zag het in mij zitten,' zegt Özbiliz over de man die na de daaropvolgende competitiewedstrijd (thuis tegen NEC, toen Özbiliz een basisplaats had) besloot

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 19