MAGERE ZEGE BEZORGT AJAX VOLLE kg£/ TERUGBLIK Klinkende cijfers bleven voor Ajax uit in het thuisduel met VW-Venlo. De Ajacieden kregen kansen, maar weigerden zichzelf te belonen met extra treffers. Een doelpunt van Mounir El Hamdaoui bezorgde Ajax wél de overwinning en daarmee de volle buit: I -0. De wedstrijd werd vanuit de bestuursbox gevolgd door de in januari naar Liverpool FC overgestapte Luis Suarez, die vorig seizoen in de twee competitiewedstrijden tegen WV liefst zeven doelpunten liet aantekenen. Hij zag dat de Ajacieden het zonder hem ook bolwerkten tegen de Venlonaren, maar zo soepel als vorig jaar liep het niet. Mounir El Hamdaoui nam al in de beginfase de enige treffer voor zijn rekening. Lorenzo Ebecilio leverde belangrijk voorwerk, door de bal met veel gevoel te 'steken' op de lopende El Hamdaoui. Twee balcontacten later was VW-keeper Kevin Begois uit positie gebracht en schoof Ajax' nummer 9 de bal in het doel: I -0. De vroege openingstreffer, al in de elfde minuut gemaakt, leek de opmaat naar een herhaling van de cijfers die Ajax een jaargang eerder realiseerde. De ploeg van Frank de Boer kreeg ook genoeg kansen om de wedstrijd al voor rust te beslissen. Vaak was Ebecilio bij die mogelijkheden betrokken, als voorbereider of als eindstation. De jonge linksbuiten loerde opzichtig op zijn eerste treffer in Ajax Izonder daarbij zijn medespelers uit het oog te verliezen. Zijn generatiegenoot Daley Blind bekeek de treffer vanaf de bank De verdediger werd rust gegund, nadat hij sinds december alles had gespeeld. Vurnon Anita nam de taak als linksback op zich. Vier minuten na de I -0 zag Ebecilio zijn schot gekraakt, waarna Begois de carambolerende bal uit de lucht kon plukken. De door Ajax opgeleide speler had een sterk optreden toen al kunnen bekronen. Weer een handvol minuten verder leek El Hamdaoui zijn en Ajax' productie te verdubbelen. Vanaf links schoof de spits de bal voorlangs. Ook rechtsbuiten Miralem Sulejmani mengde zich in het kansenspel. Na een één-twee met Ebecilio kreeg de Serviër de bal voor, maar was er geen Ajacied in de buurt om de bal in het lege doel te werken. Ajax liet handenvol kansen liggen om de strijd vroeg te beslissen. Van een evenaring van de prestatie uit het seizoen 2009-2010 (7-0) kwam het daardoor helaas niet. Ook na rust waren de Ajacieden niet scherp genoeg om de trekker effectief over te halen. De formatie van Wil Boessen bleef door de Amsterdamse kansenmisserij hoop houden op een gelijkspel. Met Aras Özbiliz in het elftal voor Sulejmani en (in het laatste kwartier) Demy

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 22