AJAX IN ZETEL VOOR EUROPE 20 w TERUGBLIK I Met een uitmuntend resultaat in de uitwedstrijd tegen de Belgische kampioen Anderlecht nam Ajax een riante uitgangspositie in voor de return in eigen huis. Ajax liet in het Constant Vanden Stock Stadion zien dat het uitstekend kan voetballen, al moet gezegd dat alles ook wel meezat voor de Amsterdammers. In vergelijking met de wedstrijd tegen Roda JC koos trainer Frank de Boer weer voor de toen geschorste Gregory van der Wiel als rechtsback. De verrassendste wijziging was het opstellen van Siem de Jong op de plaats van de gepasseerde Demy de Zeeuw, Omdat De Jong naar het middenveld was gehaald, was Mounir El Hamdaoui de bewegende spits. Hij moest van aanvoer worden voorzien door Lorenzo Ebecilio en Miralem Sulejmani. De rommelige eerste helft voltrok zich in een moordend tempo. Anderlecht schakelde bij balverlies op het middenveld razendsnel om en hoopte snel een van de creatieve spelers voorin te vinden. Dat leverde kansen op; voor Lukaku, die echter de bal te ver voor zich uitspeelde waardoor Stekelenburg kon ingrijpen; voor Suarez, nota bene door Alderweireld gelanceerd, maar ook hij stuitte op de doelman en voor Kanu, die de voorzet van Suarez geblokt zag worden door Van der Wiel. Ajax liet zich niet onbetuigd. Eriksen speelde El Hamdaoui vrij, maar de inzet van de Marokkaanse spits ging naast. Na een half uur werden de aanvallen van Ajax scherper. Al in de 31 ste minuut had Sulejmani een grote mogelijkheid, maartoen greep Proto nog in. Twee minuten later kwamen de Ajacieden wel op voorsprong. Toby Alderweireld kopte de bal uit een door Eriksen uitstekend genomen comer uitstekend binnen: 0-1Een minuut later leek Anderlecht alweer langszij te komen toen oud-Ajacied Mbark Boussoufa de bal richting kruising joeg. Maar Stekelenburg zorgde met een prima redding voor een voordelige marge bij rust. In de tweede helft speelden de Ajacieden, net als meestal in de ArenA, richting het eigen fanatieke publiek. Het was echter Anderlecht dat de eerste vijf minuten druk zette en de gelijkmaker leek te forceren. Maar nadat Wasilewski een simpel verkregen strafschop over had geschoten, was Anderlecht de weg kwijt en nam Ajax in de 59ste minuut verder afstand. Weer was het Alderweireld die de credits verdiende met zijn prachtige pass op uitblinker Eriksen, die daags na zijn 19de verjaardag de fans trakteerde op de 0-2.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 20