Maarten Stekelenburg de tegenstander 5 nog twaalf wedstrijden te gaan, er zijn dus nog veel punten te verdelen. De laatste twee com petitiewedstrijden pakten we de volle winst. Als we die lijn doortrekken, kunnen we vol voor de titel blijven gaan." Geboren: 22 september 1982 te Haarlem Clubs: Ajax Positie: Doelman Hij haalt al heel lang een ontzettend hoog niveau en toont aan bij de beste keepers van de wereld te horen. Maarten Stekelenburg lijkt dan ook toe te zijn aan een stap naar de absolute top. Voorlopig wil de aanvoerder van Ajax er echter alles aan doen om een kampioenschap met de Amsterdammers af te dwingen. Bij Manchester United schijn je bovenaan het lijstje te staan om Edwin van der Sar op te vol gen. Hoe sta je zelf tegenover een eventueel vertrek bij Ajax? "Nu Edwin aan het eind van het seizoen stopt, duiken die geluiden inderdaad weer op. Tot nu toe heb ik echter nog niets gehoord. Dat neemt niet weg dat als ik de kans krijg om naar een grote club te gaan, ik die zeker niet zal laten liggen. Op dit moment houd ik me echter al leen maar met Ajax bezig, tenslotte heb ik nog een contract tot medio juni 2012." Ajax is voor het zevende achtereenvolgende jaar achterop geraakt In de titelrace. Toch staan jullie maar drie punten achter op PSV en FC Twente. "Daarom zit de titel er zeker nog in, al zullen we dan wel constanter moeten worden. In de eer ste seizoenshelft hebben we met name thuis teveel punten laten liggen. Vorig jaar waren we in De Arena onoverwinnelijk en speelden we alleen gelijk tegen Sparta. Gelukkig zijn er Hoe zwaar weegt het vertrek van Luis Suarez? "Luis is met zijn doelpunten en assists onver vangbaar. Daarom hoopte ik dat hij bij Ajax zou blijven. Maar spelers die het hier goed doen, komen vanzelf in de belangstelling van buiten landse clubs. Dat is nooit anders geweest en zal altijd zo blijven. Luis is een garantie voor goals, dat bleek afgelopen seizoen nog toen hij vijfendertig doelpunten voor ons maakte. Toch begrijp ik zijn overgang omdat hij toe was aan een stap hogerop. Met zijn vertrek hebben we veel verloren, maar er is genoeg overgebleven. We hebben nog voldoende scorend vermogen en daarom geloven we zeker nog in het kampi oenschap. Dat is Ajax aan zijn stand verplicht, met of zonder Luis." Ook in Kerkrade wist Luis Suarez afgelopen seizoen nog het net te vinden. "Toen sleepten we hier nog met veel moeite een 2-2 gelijkspel uit het vuur. In Kerkrade is het altijd lastig voetballen. Ik denk dat geen enkele ploeg met een gerust hart naar het zui den afreist. Dit jaar doet Roda JC het uitste kend. Ze spelen heel verzorgd voetbal en zeker met het publiek erachter kan het vanmiddag een heel lastige wedstrijd voor ons worden. Maar wanneer je bij Ajax speelt, weet je dat je elke wedstrijd moet winnen. En zeker in de huidige situatie kunnen wij het ons absoluut niet permitteren om opnieuw punten te laten liggen." Trainer: Frank de Boer Stadion: Amsterdam Arena (52.490 plaatsen) Begroting: 61 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 5