'OOK TEGEN AJAX MOETEN WE UITGAAN VAN ONZE EIGEN KRACHT' de visie van Harm 3 "Helaas hebben de uitduels tegen Vitesse en Heracles Almelo twee nederlagen opgeleverd. Wel was er afgelopen week ten opzichte van het 5-2 verlies in Arnhem verbetering zichtbaar. Maar die had ik ook heel graag terug gezien in het eindresultaat. De 1-0 nederlaag tegen Heracles was zeker niet nodig ge weest en proefde dus bitter. Hoewel hun doelpunt uit de lucht kwam vallen, ontbrak bij ons de rust om na hun rode kaart de numerieke meerderheid uit te buiten. We verzuimden vooral de zijkanten te benutten waardoor we te weinig kansen afdwongen. Natuurlijk is het niet prettig om twee nederlagen op rij te incasseren, maar daar moeten we mentaal tegenop gewassen zijn. Ook dat is namelijk een onderdeel van het volwassen en rijper worden als voetbal ler. Daarom zullen we nu moeten reageren in plaats van deze nederlagen te dramatiseren. In Almelo hoorde Mateusz Prus pas tijdens de warming-up dat hij Przemyslaw Tyton moest vervangen. Mateusz heeft nu echter ook op het hoogste niveau aangetoond over veel talent te beschikken en laten zien dat we zeker op termijn op hem kunnen bou wen. Mateusz keepte een heel goede wed strijd, daarom was het jammer dat hij een ongelukkige tegengoal moest incasseren. Maar het was zeker niet zo dat we daardoor de wedstrijd hebben verloren. Na Przemyslaw Tyton en Laurent Delorge heeft nu ook Arnaud Sutchuin Djoum zijn con tract tussentijds verlengd. Arnaud is de laatste tijd in zowel fysiek als mentaal opzicht enorm gegroeid. Hij heeft een uitstekende techniek en een groot loopvermogen en is heel balvast. Door veel wedstrijden te spelen kan ook Ar naud bij ons doorgroeien totdat hij rijp is voor de top. Daarentegen zal Willem Janssen ons aan het eind van het seizoen verlaten. Willem heeft bij Roda JC een enorme ontwikkeling doorge maakt. Hij is een lopende speler met scorend vermogen die uitstekend meevoetbalt. Van een soortgelijk type vind je in Nederland geen tweede. Willem neemt veel verantwoordelijk heid en door zijn enorme gedrevenheid zal hij tot en met de laatste wedstrijd alles geven voor Roda JC. Kortom, voor een trainer is het een droom om met een dergelijke voetballer te werken. Ondanks het vertrek van Luis Suarez staat er bij Ajax weer een team dat na de nederlaag bij FC Utrecht alle wedstrijden vrij eenvoudig heeft gewonnen. Ajax heeft een elftal dat in potentie elk duel kan winnen en zit dan ook nog vol in de titelrace. Omdat ze een heel beweeg lijke en technische ploeg hebben, moeten we er vanmiddag bovenop zitten. Door heel vroeg druk te zetten zullen we Ajax benaderen zoals we thuis elke tegenstander aanpakken. Op dit moment zijn we de enige ploeg in de Eredivisie die dit seizoen in eigen huis nog ongeslagen is. Daarom moeten we van onze eigen kracht blij ven uitgaan. Als we ons niveau halen, kunnen we het elke tegenstander heel moeilijk maken. Dus ook een topploeg ais Ajax."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2011 | | pagina 3